رئیس جمهور پنجشنبه به ‌خراسان جنوبی می‌رود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: سفر دو روزه رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت، پنجشنبه ۲۴ آذرماه آغاز شده و تا پایان روز جمعه ۲۵ آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی با تأکید بر این که آمادگی کامل برای میزبانی این سفر را داریم، گفت: خراسان جنوبی مقصد سفر از دور دوم سفرهای رئیس جمهور انتخاب شده که جای تقدیر دارد.

استاندار به مزایای انتخاب خراسان جنوبی به عنوان اولین مقاصد دور دوم سفرهای رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: از مزایای این اولین بودن‌ها این است که مصوبات و اعتبارات زودتر ابلاغ شده و تخصیص می‌یابند و از طرفی هم اعتبارات بیشتر نقدی بوده و درصد جذب آن هم بالاست.

قناعت با بیان اینکه هدف از این سفر پیگیری مصوبات سفر نخست رئیس جمهور و هیئت دولت به استان است، بیان کرد: در جریان این سفر و طی نشستی ویژه مصوبات سفر اول مورد بررسی و واکاوی قرار خواهند گرفت.

به گفته وی؛ بررسی وضعیت تحقق مصوبات و دلایل اجرایی نشدن برخی از آنها به منظور رفع موانع پیش ‌رو  از اهداف این نشست است.

وی با تأکید بر این که مطالبات استان برای این دور سفر احصاء شده و به مرکز نیز ارائه گشته است، اظهار داشت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، در سفر دوم رئیس جمهور به استان مصوباتی خوب و اثرگذار و مکمل مصوبات سفر اول را برای توسعه خراسان جنوبی خواهیم داشت.

استاندار خراسان جنوبی با بیان این که در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان‌ها نگاه ویژه به مناطق محروم و کم برخوردار است، گفت: سفر به استان‌های محروم از جمله خراسان جنوبی در اولویت برنامه های شخص رئیس جمهور و هیئت دولت قرار گرفته است.

قناعت با اشاره به اینکه در دور دوم سفرهای استانی رئیس جمهور و هیئت دولت موضوع هدایت سرمایه گذاران ملی به سمت استان‌های محرومی از جمله خراسان جنوبی در دستورکار قرار گرفته، بیان کرد: در جریان این سفر استانی نشست تخصصی خوبی با گروه‌های مرجع و تأثیرگزار و سرمایه گذاران ملی برگزار خواهد شد تا آنان در زمینه سرمایه گذاری در خراسان جنوبی هدایت و راهنمایی شوند.

وی با اشاره به دیدار مردمی آیت الله رئیسی در جریان سفر به خراسان جنوبی، گفت: این دیدار مردمی ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح پنجشنبه ۲۴ آذرماه در استادیوم آزادی بیرجند خواهد بود.

به گفته وی؛ این دیدار نشان دهنده علاقه و ارادت شخص رئیس جمهور به مردم متدین، انقلابی و همیشه در صحنه خراسان جنوبی می باشد.

استاندار عنوان کرد: در جریان این سفر، طرح‌های اقتصادی و عمرانی در برخی شهرستان‌ها از جمله قاینات با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

قناعت با اشاره به سفر سال ۷۸ مقام معظم رهبری به شهرستان نهبندان و تأکید ایشان بر رفع غبار محرومیت از منطقه، گفت: آیت الله رئیسی سفری هم به شهرستان مرزی نهبندان خواهند داشت و در جریان این سفر، وضعیت تحقق مصوبات سفر مقام معظم رهبری نیز رصد خواهد شد.

وی ادامه داد: دیدار رئیس جمهور با مردم متدین، انقلابی و همیشه در صحنه نهبندان هم از برنامه های این سفر می باشد.

به گفته وی؛ آیت الله رئیسی به عنوان نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری نگاه ویژه و خاصی به مردم خراسان جنوبی دارند و این علاقمندی از طرف مردم این استان نیز کاملاً مشهود است.

پایان پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =