رشد ۴۸ درصدی کمک های مردمی خراسان جنوبی به نیازمندان/جمع آوری ۱۶۸ میلیاردی مراکز نیکوکاری

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، عبدالرحیم لطفی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۹ ماهه نخست امسال مجموع کمک‌های مردم و خیرین استان به نیازمندان۴۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

وی افزود: در سال جاری مبلغ  ۱۶۷ میلیارد و ۳۸۴ میلیون تومان توسط کمیته امداد و مراکز نیکوکاری خراسان جنوبی در قالب کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای کمک به نیازمندان تحت حمایت جمع آوری شده است.

 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی تصریح کرد: از این مبلغ، ۹۰ میلیارد و صد میلیون تومان برابر ۵۴ درصد توسط امداد و ۷۷ میلیارد و ۲۷۲ میلیون تومان برابر  ۴۶ درصد توسط مراکز نیکوکاری جمع آوری شده است.

لطفی یادآور شد: در سال گذشته مبلغ ۱۱۸ میلیارد و ۱۷۳ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی توسط امداد و مراکز خراسان جنوبی جمع آوری شده بود.

وی با بیان اینکه این کمک‌های مردمی در قالب صدقات، اکرام ایتام و محسنین، مبتنی برنیاز، زکات و قرض الحسنه جمع‌آوری می‌شود، گفت: بیشترین کمک‌های اهدا شده توسط خیران و نیکوکاران مربوط به اکرام و کمک‌های مبتنی برنیاز بوده است.

پایان پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 9 =