استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد؛ نگاه ویژه و خاص ایمیدرو به خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی امروز در دیدار مدیران عامل ایمیدرو و فولاد ایران که با حضور نماینده قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی همراه بود، اظهار داشت: در حال حاضر ایمیدرو نگاه ویژه و خاصی به خراسان جنوبی دارد که در همین راستا تعهد برای تأمین ۳۰ درصد منابع مالی احداث پست ۴۰۰ نهبندان یک اقدام اساسی است گرچه جزو وظایف این شرکت نیست.

وی گفت: خراسان جنوبی در زمینه گاز انتهای خط انتقال قرار دارد و اکنون از طریق خراسان رضوی تغذیه می شود که دومین استان پر مصرف کشور است لذا با برودت هوا و افزایش مصرف ، حجم گاز کمتری به خراسان جنوبی می رسد.

وی افزود: از طرفی تأمین گاز به شرکت‌های بزرگ از جمله  نیروگاه برق، فولاد ، سیمان قاین و سیمان باقران استانی نیست و مصرف گاز این واحدها به صورت ملی مدیریت می شود.

به گفته وی؛ آغاز عملیات اجرایی احداث تصفیه خانه و انتقال پساب فاضلاب قاین به فولاد هم پروژه بزرگی است که از وجوه مختلف دارای اهمیت بوده و ارزشمند است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با اجرای این پروژه، مشکل فاضلاب قاین حل خواهد شد و از تبعات یک معضل اجتماعی جلوگیری می کند.

قناعت ادامه داد: با اجرای این پروژه آب مورد نیاز کارخانه فولاد قاین تأمین می شود و نگرانی مردم از برداشت آب های زیرزمینی هم رفع خواهد شد.

به گفته وی؛ اجرای این پروژه با مشارکت ایمیدرو نیز همچون مشارکت در احداث پست ۴۰۰ نهبندان دارای اهمیت است.

وی با اشاره به مسئولیت اجتماعی شرکت ایمیدرو نیز گفت: جاده معدن مس قلعه زری هم از سمت خوسف حدود ۸۰ کیلومتر نامناسب است که انتظار می رود با توجه به تمرکز معادن زیاد در آن منطقه، شرکت ایمیدرو ورود پیدا کند.

به گفته وی؛ نگاه مثبت ایمیدرو به مسئله آب های ژرف در طبس نیز جای قدردانی دارد.

پایان پیام/۳۶۳۵/ف


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =