خراسان جنوبی جزء استان های با تصادفات فوتی و جرحی بالا در کشور

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از سربیشه، جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی در جریان بازدید از ایستگاه‌ های نوروزی ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان  اظهارداشت: خدمات خوبی به مسافران نوروزی ارائه شده که حاصل کار تیمی، همدلی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های اجرایی است و یکی از نقاط مثبت ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان همین موضوع می باشد.

وی افزود: براساس گزارش کمیته‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان و فرمانداران از شهرستان‌ها خوشبختانه شاهد اتفاقات خوبی در نوروز ۱۴۰۲ بوده‌ایم.

وی گفت: هم‌افزایی خوبی را بین دستگاه‌های اجرایی استان به ویژه پلیس راه، هلال احمر، راهداری، اورژانس و دستگاه‌های مرتبط با سفرهای نوروزی شاهد هستیم و در شهرستان‌ها نیز با محوریت فرمانداران خدمات خوبی ارائه شده است.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: رسانه‌ها اعم از دیداری، شنیداری، برخط و جراید در فضای مجازی و حقیقی اطلاع‌رسانی مناسبی داشتند که هم معرف خوبی برای خراسان جنوبی است و هم میزبان شایسته‌ای برای مهمانان نوروزی بوده‌ایم.

قناعت با بیان اینکه هماهنگی کامل و خوبی در سطح استان بین همه حوزه ها وجود دارد، گفت: در کنار نقاط مثبت فراوان متأسفانه یکی از اشکالات و موضوعاتی که باعث رنجش شده، تصادفات جاده‌ای است.

به گفته وی ما متأسفانه جزو استان‌ هایی هستیم که تصادفات فوتی و جرحی بالاست و آمار خوبی نیست.

استاندار خراسان جنوبی افزود: این اتفاقات در حالی رقم خورده که الزامات لازم برای مسافران نوروزی از سوی دستگاه‌های اجرایی مرتبط و با هماهنگی بین نیروی انتظامی و دبیرخانه ستاد خدمات سفر مستقر در اداره کل میراث فرهنگی انجام شده و دستگاه‌ها بیشتر از سال گذشته پای کار هستند.

قناعت گفت: با این وجود متأسفانه شاهد بعضی تصادفات هستیم که بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد علت تصادفات جاده‌ای خراسان جنوبی مربوط به عوامل انسانی است لذا باید بار دیگر همه دستگاه‌های مربوطه پای کار باشند و اطلاع‌رسانی مناسبی انجام شود تا شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای باشیم.

وی به برگزاری نشست مشترک ستاد اجرایی خدمات سفر و شورای راهبری تصادفات استان در شب گذشته اشاره کرد و افزود: طرح جدید ترافیکی و ایمنی در استان کلید خورده تا شاهد اتفاقات تلخ در حوزه تصادفات نباشیم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی از هر لحاظ آماده میزبانی از مسافران نوروزی است، خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید بسیج شوند تا بتوانیم در روزهای باقیمانده تعطیلات نوروزی، تصادفات را مدیریت کنیم و شاهد این حوادث و ناراحتی برای هموطنان از این حیث در سطح استان نباشیم.

پایان پیام/۳۶۳۵/ف


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 2 =