جمع‌آوری ۹۰۰ میلیون تومان زکات فطریه و کفاره در خراسان‌جنوبی تایید

حجت‌الاسلام حسین فلسفی‌راد، رئیس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی(ع) خراسان‌جنوبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند، اظهارداشت: با توجه به اینکه هنوز بسیاری از صندوق‌های جمع‌آوری زکات فطریه و کفاره بازگشایی و حساب‌های بانک ها استخراج نشده  نمی توان رقم نهایی زکات فطریه را در استان اعلام کرد.

وی با اشاره به همکاری مردم استان در این زمینه ابراز امیدواری کرد: زکات جمع شده امسال در مقایسه با سال  قبل از رشد خوبی برخودار باشد.

وی از جمع‌آوری حدود ۹۰۰ میلیون تومان زکات فطریه و کفاره در استان خبر داد و گفت: از روز عید فطر تاکنون در استان این میزان زکات فطریه و کفاره از هزار و ۵۶۵ پایگاه جمع‌آوری شده است.

رئیس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی اضافه کرد: مردم استان می توانند علاوه بر مراجعه حضوری با استفاده از شیوه های نوین و الکترونیکی برای پرداخت غیرحضوری زکات فطره اقدام کنند.

فلسفی‌راد ادامه داد: مردم می توانند از طریق شماره گیری کد دستوری #۵*۰۵۶*۸۸۷۷* ، استفاده از سامانه نیکوکاری با شماره گیری ۰۹۶۸۸۷۷، اپلیکیشن بله با استفاده از بازوی(بات)، دستگاه‌های خود پرداز(ATM) و مراجعه به سایت کمیته امداد امام خمینی(ره) به آدرس www.emdad.ir و پایگاه های کمیته امداد و مراکز نیکوکاری وابسته به این نهاد در  استان برای کمک به نیازمندان اقدام کنند.

 وی از هماهنگی با بانک‌های عامل در این خصوص خبر داد و تصریح کرد: کارت‌های بانکی به شماره‌های۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۹۶۸۴  برای فطریه عام، ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۷۹۵۰ برای فطریه سادات، ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۶۲۲۵ برای کفاره غیر عمد و برای کفاره عمد ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۴۴۹۲ در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با بیان این که فطریه جمع‌آوری شده با رعایت مسائل شرعی بین نیازمندان توزیع می‌شود، افزود: مردم مطمئن باشند فطریه و وجوهات آن‌ها در اسرع وقت با اولویت همان روز عید فطر به حساب نیازمندان و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد واریز خواهد شد.
وی یادآور شد: سال گذشته مردم نیکوکار استان حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کفاره و زکوات پرداخت کردند.
انتهای پیام/۶۹۰۲۷لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − دو =