جابجایی ۵۰۰ هزارتن کالا از خراسان جنوبی/ ۲۸ هزار برگ بارنامه صادر شد

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری‌ فارس از بیرجند، محمدحاجی صفری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی امروز‌ درجمع خبرنگاران اظهار داشت: ازابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار تن کالا با صدور۲۷هزار و ۹۱۶ برگ بارنامه جابجا شد.

وی با اشاره به اینکه بارنامه ها براساس شناسنامه هر کالا صادر شده است افزود: براساس آمار بیشترین کالاهای جابجا شده به ترتیب از شهرستان‌های بیرجند، طبس و قاین حمل شده است.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل خراسان جنوبی تصریح کرد: عمده کالا‌های جابجا شده ازمبدأ استان سیمان، انواع سنگ، زغالسنگ، خاک معدنی، آهن اسفنجی، انواع کاشی و سرامیک و مصالح ساختمانی بود.

حاجی‌صفری یادآور شد: با توجه به الزامات قانونی مندرج در قوانین و مقررات مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیرامون حذف فیزیکی بارنامه و الکترونیکی کردن اسناد حمل کالا به وسیله ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای، شرکت‌های حمل و نقل سراسری موظف به صدور بارنامه الکترونیکی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با حذف بارنامه کاغذی، بارنامه الکترونیک تنها سندی است که در جابجایی کالا مورد استفاده قرار گرفته و مرجع مورد تایید برای همه دستگاه‌ها از جمله سازمان مالیاتی، دستگاه‌های نظارتی، صاحبان کالا و وزارت صمت است.

معاون راهداری و حمل و نقل خراسان جنوبی گفت: مهم ترین دستاوردهای حذف فیزیک بارنامه، جلوگیری از جعل بارنامه، صرفه جویی در چاپ و توزیع بارنامه، تعیین مرجع واحد برای تایید اصالت بارنامه و جلوگیری از مراجعات مکرر شرکت‌ها به بانک برای اخذ کاغذ بارنامه است.

حاجی‌صفری متذکر شد: ۲۷ شرکت حمل و نقل کالا با ۵ هزار و ۵۸۱ دستگاه ناوگان باری با ۱۰ هزار و ۰۶۳ راننده در بخش حمل و نقل کالای خراسان جنوبی فعالیت می کنند.

پایان پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =