دیدار علمای اهل سنت با رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، امروز جمعی از علمای اهل سنت خراسان جنوبی با حجت الاسلام علی موحدی راد، رئیس کل دادگستری استان دیدار کردند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی در این دیدار اظهارداشت: باید فضا بگونه فراهم باشد تا مشارکت حداکثری در انتخاب صورت گیرد و از ایجاد تنش قبل از انتخاب در میان گروه‌های مختلف جلوگیری شود

حجت الاسلام موحدی راد افزود: وحدت در جامعه مهم است و با کسانی که در جامعه ایجاد تفرقه کنند چه شیعه و چه سنی مطابق قانون برخورد قاطع خواهد شد.

وی همچنین با بیان این که پایه گذار حقوق بشر در جهان، اسلام است و پیامبر گرامی این مفهوم والا را در جامعه رواج داده است افزود: آمریکا و غربی ها، ادعای دفاع از حقوق بشر می‌کنند، اما بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند.

وی با اشاره به جنایات آمریکا و کشور‌های غربی در جهان افزود: سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس، کشتار مردم افغانستان، حمایت از اسرائیل در سرکوب و قتل عام فلسطینیان، همراهی با عربستان سعودی در تجاوز به یمن، حمایت از اغتشاشات در ایران، ایجاد داعش و جنگ افروزی در سوریه و مجوز آتش زدن قرآن تنها نمونه‌هایی از نقض حقوق بشر توسط آمریکا و کشور‌های غربی است.

مولوی فارقی، امام جمعه اهل سنت یرجند هم، با اشاره به آیات و روایات متعدد در اسلام گفت: اسلام پاسخگوی تمام نیاز‌های انسان است و اولین دینی است که حقوق بشر را مورد توجه قرار داده است.

وی افزود: دشمنان اسلام مدعی حقوق بشر هستند، اما اعمالشان خلاف این را ثابت می‌کند.

مولوی عبدالهی امام جمعه اهل سنت درمیان نیز گفت: احقاق حق، دفاع از مظلوم و اجرای عدالت از جمله وظایف دستگاه قضایی است که نشان از اهیمت و جایگاه مهم این دستگاه دارد.

پایان پیام/۶۹۰۷۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =