بسته خبری حوادث خراسان جنوبی| کشف ۲۳ هزار لیتر سوخت قاچاق و دستگیری ۱۵ سارق و خرده فروش مواد مخدر

خبرگزاری فارس- خراسان جنوبی؛ در بسته خبری حوادث امروز خراسان جنوبی در جریان جزئیات کشف ۲۳ هزار لیتر سوخت قاچاق و دستگیری ۱۵ سارق و خرده فروش مواد مخدر در این استان قرار می گیرید.

دستگیری ۴ سارق در طبس  

سرهنگ فاضل مریمی، فرمانده انتظامی طبس اظهارداشت: با وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در این شهرستان بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. 

وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان طبس با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، ۴ نفر سارق را شناسایی و طی چند عملیات جداگانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه سارقان اموال مسروقه شامل سیم و کابل برق، شیرآلات ساختمان و ۷۰ پاکت سیمان کشف کردند. 

وی بیان داشت: متهمان ابتدا در اظهارات خود منکر هر گونه جرم و اتهامی شدند اما با روبه رو شدن با شواهد موجود و ارائه مستندات به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۴ فقره سرقت اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان طبس ادامه داد: اموال مسروقه کشف شده طی هماهنگی با مقام قضائی به مالباختگان تحویل داده شد و متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف ۱۳ هزار لیتر سوخت قاچاق در قاین 

سرهنگ محمود زال بیکی، فرمانده انتظامی قاینات هم گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان  در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی این شهرستان به یک دستگاه تریلی کشنده مشکوک شدند و برای بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند. 

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی تکمیلی از خودرو، ۱۳ هزار لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فراورده های نفتی کشف کردند. 

وی بیان داشت: مأموران در این خصوص یک دستگاه تریلی توقیف و یک متهم دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

جلوگیری از خروج ۱۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در بیرجند  

 سرهنگ احمد رضا کارگر فرمانده انتظامی بیرجند نیز گفت: ماموران انتظامی  پاسگاه حاجی آباد این در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه تریلی مشکوک شدند وبرای بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند. 

وی بیان داشت: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودرو، ۱۰ هزار لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده های نفتی کشف کردند. 

وی افزود: مأموران در این خصوص یک خودرو توقیف و یک متهم را دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد. 

دستگیری ۸ خرده فروش مواد مخدر در فردوس 

 سرهنگ علیرضا فولادی، فرمانده انتظامی فردوس نیز اظهارداشت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با هدف برخورد با فروشندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر در سطح  این شهرستان اجرایی شد. 

وی بیان داشت: مأموران پلیس پس از انجام تحقیقات گسترده و بررسی های میدانی نقاط جرم خیز را شناسایی و با هماهنگی مراجع قضائی وارد پاتوق ها و مخفیگاه های متهمان شدند و در بازرسی از این محل ها ۸ نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر و ۵ کیلو و ۲۵۰ گرم انواع مواد مخدر کشف کردند. 

فرمانده انتظامی شهرستان فردوس افزود: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 

سارقان حرفه ای کابل برق در دام پلیس   

 سرهنگ محمودرضا صالحی فرمانده انتظامی سربیشه هم گفت: با وقوع چند فقره سرقت کابل  و تجهیزات انتقال نیرو در سطح حوزه استحفاظی این شهرستان شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت. 

وی افزود: مأموران فرماندهی انتظامی بخش مود شهرستان سربیشه با انجام اقدامات اطلاعاتی وتحقیقات گسترده پلیسی سارقان را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی، در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه ۳ نفر متهم را هنگام انجام سرقت دستگیر کردند. 

وی بیان این که متهمان در بازجویی های پلیسی به ۸ فقره سرقت کابل های برق اعتراف کردند تصریح کرد: متهمان دستگیر شده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 
 
پایان پیام/۶۹۰۷۵

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 14 =