بسته خبری حوادث خراسان جنوبی| دستگیری ۳۳ مالخر و سارق و شکستنی های ۵ میلیارد تومانی

خبرگزاری فارس- خراسان جنوبی؛ در بسته خبری امروز حوادث خراسان جنوبی در جریان اخبار با عناوین محکومیت ۲.۸ میلیارد ریالی متهم قاچاق سوخت، پلمب یک واحد صنفی در نهبندان، دستگیری ۳۳ سارق و مالخر در خراسان جنوبی، توقیف کامیونت حامل شتر قاچاق در طبس و شکستنی های ۵ میلیارد تومانی در توقیف پلیس قرار می گیرید.

محکومیت ۲.۸ میلیارد ریالی متهم قاچاق سوخت 

علی محدثی نژاد، مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی اظهار‌‌داشت:ماموران یگان امداد مستقر در پلیس راه بیرجند، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری از یک دستگاه خودروی اتوبوس دو هزار و ۹۴۰ لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوییل کشف و گزارش آن را برای تشکیل پرونده به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

وی افزود: از آنجائی که طبق مقررات حاکم، خرید وفروش، حمل و نگهداری کالای یارانه‌ای تخلف است، لذا شعبه پس از احضار متهم و رسیدگی‌های قانونی و احراز وقوع تخلف بر اساس مدارک و مستندات موجود در پرونده، آن‌ها را به استناد بند پ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا وارز علاوه بر ضبط سوخت‌های مکشوفه به پرداخت دو میلیارد و ۸۶۶ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

 به گفته وی به موجب مقررات قانونی هر شخص که مرتکب تخلف حمل یا نگهداری کالا‌های قاچاق یارانه‌ای شود علاوه بر ضبط کالا معادل دو تا چهار برابر ارزش کالا جریمه نقدی می شود.

پلمب یک واحد صنفی در نهبندان

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی در ادامه گفت: پس از  احراز تخلف یک واحد صنفی در شهرستان نهبندان و صدور رای مبنی بر پرداخت جزای نقدی و استنکاف متصدی واحد صنفی ازپرداخت جریمه، اجرای احکام اداره تعزیرات حکومتی شهر نهبندان اقدام به نصب پارچه تخلف و پلمپ واحد‌های صنفی کرد.

دستگیری ۳۳ سارق و مالخر در خراسان جنوبی

سرهنگ کاظم صادقی، رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی هم گفت: ۳۳ سارق و مالخر در طرح عملیاتی مبارزه با سرقت در استان دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در این طرح با انجام اقدامات و تحقیقات گسترده پلیسی، در بازجویی‌ها متهمان به ۴۱ فقره سرقت اعتراف و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی افزود: این طرح به مدت ۳ روز در خراسان جنوبی با بهره گیری و استفاده حداکثری از امکانات و تجهیزات فنی پلیس اجرایی شد.

توقیف کامیونت حامل شتر قاچاق در طبس

سرهنگ فاصل مریمی، فرمانده انتظامی طبس هم اظهارداشت: یک کامیونت حامل ۸ شتر فاقد مجوز دامپزشکی در این شهرستان  توقیف شد که ارزش شترهای توقیفی ۴۰۰ میلیون تومان  است. 

وی افزود: ماموران پاسگاه ده محمد طبس در این خصوص یک خودرو را توقیف و یک متهم را دستگیر کردند.

به گفته وی  متهم دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

شکستنی های ۵ میلیارد تومانی در توقیف پلیس

سرهنگ حسن شجاعی نسب، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی نیز گفت: مأموران ایست و بازرسی دیهوک طبس در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه تریلی که از بندرعباس  به مقصد مشهد در حال حرکت بود مشکوک شدند و خودرو را برای  بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودرو، ۲۵ تن انواع بلوریجات خارجی قاچاق شامل لیوان، قندان و استکان کشف کردند که ارزش محموله قاچاق کشف شده، بیش از  ۵  میلیارد تومان برآورد شد.

وی اضافه کرد: مأموران در این رابطه یک خودرو را توقیف و یک متهم را دستگیر کردند که به همراه پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

پایان پیام/۶۹۰۷۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 17 =