ارائه خدمات سربازی به ۱۱۵ فرزند مددجوی کمیته امداد در خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سیدرضا حسینی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: خدمات ارائه‌ شده به فرزندان مددجویان این نهاد شامل معافیت سربازی، کاهش تعرفه خدمت سربازی و انتقالی به محل سکونت آن‌ها بوده است.

وی تصریح کرد: در همین زمینه از ابتدای امسال، ۱۵ نفر از فرزندان پسر بالای ۱۸ سال در خانواده‌های تحت حمایت این نهاد، در راستای کفالت و سرپرستی خانواده‌ها، از خدمت مقدس سربازی معاف شدند.

به گفته معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خراسان جنوبی، افزون بر این ۱۶ نفر از فرزندان این خانواده‌ها نیز با حمایت کمیته امداد از کاهش تعرفه صدور کارت معافیت سربازی بهره‌مند شدند.

حسینی با اشاره به دیگر خدمات این نهاد به فرزندان مددجویان تحت حمایت امداد تصریح کرد: بر اساس توافق و مکاتباتی که با سازمان نظام وظیفه انجام شده است و با توجه به این که فرزندان پسر به نوعی نان‌آور خانواده محسوب می‌شوند مقرر شده تا محل خدمت آنان نزدیک محل سکونت باشد به این ترتیب از ابتدای امسال ۸۴ نفر نیز از این خدمات بهره‌مند شدند.

وی افزود: فرزندان این خانواده‌ها با معافیت از خدمت وظیفه می‌توانند از خدمات اشتغال این نهاد شامل هزینه‌های آموزشی کسب و کار، تسهیلات قرض‌الحسنه بلند مدت و خدمات کاریابی استفاده کنند و سرپرستی خانواده را به عهده گرفته و از لحاظ معیشتی تکیه‌گاهی برای خانواده خود باشند.

حسینی خاطرنشان کرد: در سال گذشته، ۴۴۱ فرزند مددجوی کمیته امداد استان ‌در قالب معافیت، انتقالی و کاهش تعرفه خدمات سربازی دریافت کردند.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =