اعلام برنامه های دهه اول محرم بقاع متبرکه خراسان جنوبی

حجت الاسلام پرویز بخشی پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح بصیرت عاشورایی در ۵۷ بقعه متبرکه استان از ۲۸ تیر ماه مصادف با اول ماه محرم اجرا می‌شود.

وی هدف از برگزاری این طرح را تقویت باور‌های دینی، تبیین اهداف قیام عاشورا، بیان صحیح نهضت حسینی، اجرای ویژه برنامه‌های مذهبی ماه محرم و اجرای نیات واقفان با موضوع عزاداری امام حسین (ع) اعلام کرد.

وی برگزاری مراسم لبیک یاحسین در ۲۵ بقعه متبرکه، ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی در ۲۷ بقعه استان و ویژه برنامه احلی من العسل در ۲۲ بقعه متبرکه را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های اجرایی طرح بصیرت عاشورای برشمرد.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی در خصوص برنامه‌های تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: در۵۲ بقعه متبرکه مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار می شود.

وی مراسم شب شهادت امام سجاد (ع) در ۲۵ بقعه، همایش رهروان زینبی ویژه بانوان در ۲۴ بقعه، راه‌ اندازی کاروان‌های عزا با اجرای مداحان و ذاکران جوان و نوجوان به سمت بقاع متبرکه در ۵۵ بقعه، اطعام عزاداران از محل موقوفات منطبق با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در ۳۲ بقعه و اجرای نیات از محل موقوفات در ماه محرم و صفر از محل موقوفات با نیت روضه خوانی، تعزیه داری و اطعام را از دیگر برنامه‌های اوقاف و امور خیریه در ایام محرم عنوان کرد.

پایان پیام/۶۹۰۷۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 10 =