بسته سرمایه گذاری جدید معدنی خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی امروز در ادامه پیگیری های مسایل استان و رایزنی هایی که در زمینه جلب و جذب سرمایه گذاران دارای اهلیت و صلاحیت انجام می شود، نشست بسیار مؤثری با دکتر سعد محمدی مدیر عامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات ایران اشت و در این نشست قرار شد، دامنه فعالیت های شرکت توسعه معادن و فلزات ایران، در استان افزایش می یابد. 

وی تصریح کرد: در این دیدار، ضمن تشکر از فعالیت های مؤثر شرکت توسعه معادن و فلزات ایران در استان، سرمایه گذاری های بیشتر این مجموعه در حوزه ایجاد واحدهای صنعتی و معدنی جدید در خراسان جنوبی مطالبه شد. 

استاندارخراسان جنوبی با بیان این که ما در  خراسان جنوبی، ظرفیت های ارزشمندی از معادن کک و زغال سنگ داریم که در خلوص مواد معدنی بی نظیر است افزود: کک، ماده اولیه صنایع زیادی است و در نیروگاه ها نیز کاربرد دارد، لذا فرآوری آن می تواند ارزش افزوده بالایی به همراه داشته باشد.

قناعت ادامه داد: در همین راستا با پیگیری هایی که صورت گرفت و به همت مدیران استان، چرخ کک در طبس به حرکت درآمد و شتاب گرفت که این اقدام می تواند نویدبخش توسعه در بخش معادن طبس باشد. 

وی با اشاره به فعال بودن باطری های یک و دو در زغال سنگ طبس، متذکر شد: باطری های ۳ و ۴ ظرف چند روز گذشته وارد فاز فعالیت شد. 

به گفته وی بنا به قول مساعد مدیر عامل شرکت توسعه معادن و فلزات ایران، باطری های ۵ و ۶ نیز به زودی به مجموعه اضافه خواهند شد. 

استاندار خراسان جنوبی از قول مساعد مدیرعامل شرکت توسعه معادن و فلزات ایران برای تولید ۴۵ مگاوات برق در طبس نیز خبر داد و گفت: بنا به مذاکرات صورت گرفته در این جلسه، بسته سرمایه گذاری شرکت توسعه معادن و فلزات ایران در حوزه فرآوری معدنی به ویژه در سیلیس، فیبر نوری، مس، روی و زغال را در استان فراهم می کنیم. 

قناعت ادامه داد: این بسته ظرف چند روز آینده آماده شده و برای بررسی های اولیه و آماده شدن تفاهم نامه های مرتبط به شرکت توسعه معادن و فلزات ایران ارائه خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک شاهد انعقاد این تفاهم نامه و توسعه سرمایه گذاری های شرکت توسعه معادن و فلزات ایران در خراسان جنوبی باشیم. 

به گفته وی مدیران شرکت های وابسته به این هلدینگ که در جلسه حضور داشتند، در زمینه تحقق این تفاهم نامه و کمک به توسعه واحدهای صنعتی و معدنی در استان قول مساعد دادند. 

پایان پیام/۶۹۰۷۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 3 =