خطیب جمعه بیرجند: توهین دشمنان به اسلام از سر استیصال است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، 

حجت الاسلام محمد مختاری در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند که در مسجد جامع المهدی این شهر برگزار شد افزود: آنچه در عمر انقلاب اسلامی از سوی دشمنان بر سر ملت ایران آمده به دلیل تقابل حق و باطل است و آنچه در سوئد اتفاق افتاد که کتاب مقدس ۲ میلیارد مسلمان را سوزاندن اقدام جبهه باطل است.

وی اظهار کرد:جبهه باطل می خواهد همه دنیا را برده خود داشته باشد لذا متوسل به زور شده و می‌خواهد همه خرده فرهنگ‌ها از بین برود.

خطیب جمعه بیرجند گفت: دشمن از سر استیصال به روش‌های ننگین رو آورده لذا مسلمانان این اقدام را محکوم کرده و باید بدانند با این قبیل اقدامات مذبوحانه، عشق و علاقه به اهل بیت(ع) و قرآن بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان افزود: امید است بتوانیم از این ایام حداکثر استفاده را داشته باشیم و سال به سال بر شکوه مراسم ها افزوده شود.

حجت الاسلام مختاری گفت: ریشه اغتشاشات هم مطالبات ناحق است و در طول تاریخ بیشترین انرژی را از جهان اسلام گرفته طوری که مطالباتی از سوی عده‌ای مغرض به افرادی ناآگاه القا شد که در شأن دنیای اسلام نیست.

وی یادآور شد: در دوران بعد از انقلاب هم اقدامات بسیاری شده گرچه عقب ماندگی و کمبودهای زیادی هم وجود دارد که بخشی مربوط به فتنه دشمنان است اما بخشی مطالبات ناحق است که توسط عده‌ای به عنوان اصلاحات، اعتدال گرایان، ایران دوستی و میهن‌گرایی مطرح می‌شود و انرژی کشور را می گیرند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه مطالبات ناحق حرکت قطار انقلاب را دچار کندی می‌کند افزود: ماه محرم سند زنده بر این مطالبات است و یکی از آنها که دشمنان و مستکبران پشت آن هستند و کار خود را توسط افراد ناآگاه پیش می برند جدایی دین از سیاست است.

وی گفت: این القائات پیوسته وجود داشته که روحانیت، امام و جریان انقلابی را زیر سوال می‌برد و می‌گویند دین به سیاست چه و ادعا دارند روحانیون نباید در سیاست دخالت کنند.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه موضع دین و سیاست ابعاد گسترده‌ای دارد ادامه داد: دشمن به خوبی متوجه است که از بیرون نمی‌تواند آسیب بزند بلکه به دنبال ایجاد استهاله فرهنگی از درون بوده و از راه جنگ فرهنگی وارد شده چون نمی‌تواند از راه محرم و فاطمیه وارد شود با حرکت شیطانی مرموز، نرم و خاموش تلاش دارد نظام اسلامی را استهاله کند و ذهن‌ها را به سمتی ببرد که دین با سیاست کاری ندارد.

وی گفت: دشمن با نفاق به اصطلاح دنبال اصلاحات است لذا این جریان خطرناکی بوده البته تاکنون راه به جای نبرده‌اند زیرا درایت رهبری و حمایت مردم مقابل این دیدگاه بوده است.

خطیب جمعه بیرجند با بیان اینکه دشمن خیال تبدیل شدن ایران به نظام سکولار را به گور خواهد برد عنوان کرد: محرم، عاشورا و حماسه خونین و بزرگ کربلا ظرفیت های زیادی دارد که مهمترین آن سیاسی بوده لذا ابهامات و سوالات با تعمق در این حادثه بزرگ قابل حل است.

وی اظهار کرد: موضوع سکولار برای کسی که با امام حسین(ع) و جریان عاشورا آشناست حیاتی ندارد.

حجت الاسلام مختاری با تاکید بر اینکه مبارزات خونین اهل بیت و به خصوص مبارزه امام حسین(ع) سندی زنده برای نفی سکولاریست است گفت: دعوای دشمنان اسلام از گذشته تاکنون اسلام سیاسی اجتماعی بوده لذا قدرت‌طلبان می‌خواستند با عیش و نوش قدرت را به دست گیرد اما اهل بیت می دانستند که ماموریت اسلام فراتر از اصلاح فرد بوده و دین تمدن‌ساز است.

وی با اشاره به اینکه تمدن سازی و سکولارسازی با هم در تضاد هستند افزود: اهل بیت(ع) بر این باور بودند که اگر قرار است اسلام به درستی فردسازی، دولت سازی و تمدن‌سازی کند باید نظام ولایی بوده و فرمان جامعه نباید در دست مستکبران باشد.

امام جمعه موقت بیرجند رشادت‌های پیامبر اسلام (ص)و امام علی‌(ع) را در جنگ های مکرر یادآور شد و گفت: این جنگ‌ها به خاطر دنیاطلبی نبود بلکه می خواستند صحنه جامعه را آماده بندگی خدا کنند و توحید در بین امت برپا شود.

وی اظهار کرد: همواره منافقان به دنبال کنار گذاشتن ولایت هستند و می‌خواهند نظام طاغوت را حاکم کنند تا کشور در دست افرادی باشد که تخصص دین را ندارد اما در این شرایط اسلام در خطر است.

حجت الاسلام مختاری با تاکید بر اینکه امام حسین (ع) به دنبال اصلاح نظام سیاسی اجتماعی بوده است گفت: انقلاب اسلامی هم به تاسی از قیام امام حسین (ع)بود و امروز هم باید راه امام شهدا و نظام اسلامی را تا انقلاب جهانی امام زمان (عج) ادامه دهیم.

وی بیان کرد: در طول تاریخ جبهه حق و توحید با جبهه باطل و استکبار درگیر و صحنه آن اجتماع حکومت و حاکمیت بوده اما جبهه حق منطق داشته و همواره پیرو قانون خداوند است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه منطق جبهه حق قوی است گفت: از همین رو جبهه باطل خواسته با زر و زور، تهدید و توهین و خشونت و قتل کار خود را پیش برد و کربلا اوج آن بود.

وی یادآور شد: یکی از افتخارات شیعه وجود امامان معصوم(ع) به عنوان پرورش یافتگان قرآن کریم است و ادعای مکتب لیبرال دموکراسی قابل قیاس با قهرمانان دین اسلام نیست زیرا این مکتب افرادی همچون رضاخان و هیتلر پرورش داده و همه جنایت‌ها به خاطر تربیت یافتگان لیبرال دموکراسی است.

حجت الاسلام مختاری گفت: اما از مکتب اسلام و شیعه جز عدالت خواهی، نیکی و حق طلبی چیزی نمی توان سراغ گرفت، لذا باید در برابر وسوسه‌های شیطانی هوشیار باشیم و قدر مکتبی که در آن پرورش یافته ایم را بدانیم و پیرو اهل بیت (ع) بمانیم.

 پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + پنج =