نرخ گذاری های جدید نان در خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، علی صادقی، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی امروز به رسانه ها اعلام کرد:  قیمت جدید نان از اول مرداد به نانوایی‌ها ابلاغ شده اما به دلیل به‌روز نبودن کارتخوان‌ها از دوم مرداد در خراسان جنوبی اجرایی شده است.

وی عنوان کرد: در راستای همسان‌سازی قیمت نان با استان‌های همجوار موضوع قیمت جدید نان در جلسات و کمیته‌های تخصصی در استان مورد بررسی قرار گرفت و به وزارت کشور ارسال شد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: هدف از همسان سازی قیمت نان در استان حمایت از نان سنتی و یارانه‌ای به ویژه سنگک و لواش سنتی همچنین حمایت از نان‌های یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای بوده است.

وی ادامه داد: قیمت نان از سال ۱۳۹۹ تاکنون در خراسان جنوبی افزایش نداشته در حالی که هزینه‌های نانوایی از جمله اجاره‌بها، خمیرمایه، دستمزد نیروی کار و هزینه‌های جاری آب، برق و گاز افزایش چشمگیری داشته است. 

صادقی گفت: قیمت نان (با آرد یارانه‌ای نوع یک) لواش سنتی و تفتان ۳۳ درصد، تفتان و بربری سنتی ۴۰ درصد، سنگک ماشینی ۲۳ درصد و سنگک سنتی ۴۲ درصد افزایش یافته و در مجموع قیمت انواع نان یارانه‌ای نوع یک در استان به طور میانگین ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش قیمت داشته است.

وی بیان کرد: قیمت نان (با آرد یارانه‌ای نوع ۲) شامل لواش سنتی و ماشینی ۱۱ درصد، تافتون و بربری ماشینی و سنتی ۱۷ درصد، سنگک ماشینی ۱۱ درصد و سنگک سنتی ۳۳ درصد افزایش داشته و در مجموع قیمت انواع نان نیمه یارانه‌ای ۲۰ درصد افزایش یافته است.

پایان پیام/

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هشت =