نقش آفرینی مردم در رفع عقب ماندگی‌های ایران

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد زراعتکار، مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور مردمی‌سازی دولت امروز در شورای اداری شهرستان نهبندان اظهارداشت: یک دهه کشور نیمه تعطیل بوده و عقب ماندگی اقتصادی داشته ایم که این عقب ماندگی ها در تمامی عرصه ها با حضور و مشارکت مردم و نقش آفرینی مردم برطرف می شود.

به گفته وی حرکت های مردم از ابتدای انقلاب نتایج خوب و ثمراتی را برای ما به همراه داشته است.

مشاور استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه هم اکنون برخی از مردم حس بی تفاوتی نسبت به امور جامعه دارند، افزود: حضرت امام خمینی(ره) با هویتی که به مردم دادند سبب شدند تا انقلاب به نتیجه برسد و هنوز جهان متحیر این دستاورد است. 

زراعتکار‌مقدم با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حضرت امام سه باور؛ باور به خدا، باور به مردم و باور به خود داشتند، گفت: این سه باور سرمایه امام راحل بود و باور به مردم به ایشان استقامت و مقاومت می داد.

وی با تأکید بر اینکه امام راحل حضور همه مردم را در تمام شئونات اسلامی خواستار بود، اظهار داشت: در حکومت اسلامی هم هدف شکوفایی همه استعدادهای مردمی است تا زمینه رشد آحاد مردم فراهم شود.

مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور مردمی سازی دولت با بیان اینکه امام (ره) نگران جدایی دین از سیاست بود و آن را یک آفت می دانست، گفت: امام نگران جدایی مردم از حکومت هم بودند و آن را آفتی خطرناک تر از جدایی دین از سیاست  می دانستند.

زراعتکارمقدم تصریح کرد: حرکت های مردمی بعد از انقلاب و دفاع مقدس هم وجود داشت، همچنین بسیاری از توسعه ها و پیشرفت هایی که داریم به دلیل رویکرد جهادی جهاد سازندگی است.
وی تصریح کرد: به دنبال احیای جهاد سازندگی هستیم و کسانی که این جهاد را منحل کردند باید پاسخگو باشند.

مشاوراستاندار خراسان جنوبی با بیان این که در زلزله، سیل و … دولتمردان به تنهایی نمی توانند کاری انجام دهند، افزود: در رزمایش مواسات در ایام کرونا اگر مردم پای کار نبودند نمی توانستیم در خدمت به مردم موفق باشیم.

زراعتکارمقدم ادامه داد: مردمی که در نظام اسلامی باید نقش آفرینی کنند را به حاشیه بردند و آنها تبدیل به خدمت گیرنده شدند؛ این هویت از دست رفته را باید به مردم بازگردانیم.

وی با بیان اینکه اگر نوجوان و جوان ما در مدرسه، دانشگاه و حتی مسجد حس بی تفاوتی دارد به این دلیل است که نقشی به او نداده ایم، افزود: این مطالبه رهبری و رئیس جمهور است که دولت را مردمی کنیم؛ حتی برای تحقق شعار سال هم نیازمند حضور مردم هستیم.

مشاوراستاندار خراسان جنوبی با ذکر این نکته که در عرصه های اقتصادی که حضور مردم را نداشتیم موفق نشدیم، تأکید کرد: مشارکت مردم جایگزین دیگری ندارد.

زراعتکار مقدم، خواستار حضور مدیران در بین مردم شد و گفت: جریان مردمی باید تصمیم گیری کند و راهکار بدهد و در اجرا و نظارت هم به کمک دولت بیاید.

وی با اشاره به این که تقویت جریان های مردمی و بخش میانی جامعه مهم است و باید فعال شوند، متذکر شد: یکی از شاخص های ارزیابی دولت این مهم خواهد بود که مدیران اقداماتی که نیاز به تصدی گری در بستر قانون ندارد را به مردم واگذار کنند.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =