پرداخت ۲۰.۵ میلیارد ریال حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد عرب، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی امروز به رسانه ها اعلام کرد: ۲۰ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال برای پرداخت حق بیمه‌ی اجتماعی زنان سرپرست خانوار استان از ابتدای سال جاری پرداخت شد.

وی گفت: برای حمایت همه جانبه از مددجویان این نهاد در راستای توانمند کردن آنان، هزار و ۱۵۸ نفر از خدمات بیمه اجتماعی بهره‌مند شدند که از این تعداد ۸۸۸ نفر در قالب زنان سرپرست خانوار شهری و ۲۷۰ نفر در قالب مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفائی هستند. 

وی افزود: بیمه شدگان تامین اجتماعی پس از رسیدن به سن ۵۵ سالگی در زنان و سن ۶۰ سالگی در آقایان و با پرداخت حداقل ۱۰ سال پرداخت حق بیمه می‌توانند از خدمات بازنشستگی، از کار افتادگی، مستمری بگیری و سایر مزایا نیز بهره مند شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی اضافه کرد: هدف از اجرای برنامه بیمه‌های اجتماعی، اجرای صحیح قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر سرمایه گذاری برای توانمندسازی مددجویان زیرپوشش و تامین پشتوانه اقتصادی برای این خانواده‌ها که منتج به خروج پایدار از تحت حمایت امداد می‌شود خواهد بود.

پایان پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =