تعاون روشی برای حل مسائل اقتصادی است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی به مناسبت هفته تعاون پیامی صادر کرد.

«تشکیل وزارت تعاون نشان‌دهنده اهمیتی است که بخش تعاون در نظام جمهوری اسلامی ایران دارد و برای آن که تعاون در وضع کنونی کشور جایگاه واقعی خود را پیدا کند، تعاونی‌ها باید از لحاظ کیفیت کار خود رشد پیدا کنند و دامنه فعالیت آنها به بخش های جدید مانند کشاورزی، دامداری، محصولات دریایی، صنایع و بازرگانی گسترش یابد.» مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) 

تعاونی‌ها، اجتماعی از افراد دغدغه‌مند هستند که برای تأمین نیازها و اهداف مشترک اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه گرد هم آمده‌اند تا به مصداق آیه شریفه “تعاوَنوُا عَلَی البِرِّ وَ التَّقْوی”  با وحدت و همدلی‏ و البته ابتکار و نوآوری، قابلیت‌های خود را در شناسایی مسایل و ارائه راهکارهایی برای رفع آنها به منصه ظهور برسانند.

بر اساس یک تعریف جامع، تعاون روشی برای حل مسائل اقتصادی با رویکرد اجتماعی است و به اعتقاد کارشناسان، شیوه تعاونی که از طریق تجمیع سرمایه‌‏های کوچک و رفع انحصارات، به اشتغالزایی، توزیع عادلانه ثروت در جامعه و استقرار عدالت اجتماعی بینجامد، تأثیری جدی بر روند توسعه اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی جامعه خواهد داشت.

امروزه تعاون در اقتصاد کشور از اهمیتی ویژه برخوردار بوده و نمود آن را در سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی(حفظه الله) در اصل ۴۴ قانون اساسی و در بیانیه گام دوم انقلاب به خوبی می‌توان مشاهده کرد و بدون تردید انتخاب روزی به نام تعاون در تقویم مناسبت‌ها و تعیین هفته‌ای برای گرامیداشت نقش تعاونی‌ها در توسعه کشور، مبین ارزش معنوی کار مشارکتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است. 

اینجانب ضمن تبریک هفته ملی تعاون به تعاونگران عزیز استان خراسان جنوبی، تندرستی و سعادت همگان به ویژه تمام دست‌اندرکاران و متولیان خانواده بزرگ تعاون، کار و رفاه اجتماعی را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

امید که بتوانیم با استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و مشارکت همگانی، پتانسیل‌های بالقوه کشاورزی، معدن و … خراسان جنوبی را در مسیر توسعه و تعالی این استان زرخیز بالفعل کرده و از این گذر گام‌هایی مؤثر در راستای تحقق شعار سال؛ “مهار تورم، رشد تولید” برداریم. 

پایان پیام 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − یک =