ضرورت ایجاد زمینه نشاط اجتماعی برای بانوان در بیرجند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، فاطمه بصیری‌پور، مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی امشب در دیدار با شهردار بیرجند و اعضای شورای شهر بیرجند به‌منظور پیگیری مسائل فرهنگی و اجتماعی حوزه زنان اظهارداشت: پرداختن به مقوله زنان در برنامه‌ریزی‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه ضروری است.

وی گفت: احداث پارک بانوان، راه‌اندازی مراکز ورزشی و تفریحی مختص بانوان در چندین نقطه از شهرستان بیرجند، برگزاری جشنواره‌های مختلف در راستای نشاط اجتماعی برای بانوان لازم و ضروری است.

بصیری‌پور، به آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی که بعضاً دامن‌گیر زنان و دختران بی‌سرپرست و بد سرپرست جامعه می‌شود اشاره کرد و افزود: نیاز هست مراکز توانمندسازی زنان آسیب دیده اجتماعی در استان ایجاد و تقویت شود.

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی، بر استفاده از ظرفیت خانه محله‌ها برای انجام اهداف آموزشی و تربیتی بانوان و دختران تاکید کرد.

وی، به برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی با رویکرد هویت دینی و ملی در شهرستان بیرجند بیش از گذشته اشاره کرد و گفت: استفاده از بیلبوردها و تلویزیون‌های شهری در راستای بیان مسائل تحکیم بنیان خانواده، برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی با رویکرد دینی و اسلامی برای خانواده‌ها در ایام مختلف سال در مراکز مربوط به شهرداری از جمله فرهنگسرای شهر، میادین و بوستان ها می‌تواند در فرهنگ‌سازی برای داشتن جامعه سالم موثر باشد.

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی مطرح کرد: به‌منظور آشنایی جامعه با زنان مجاهد و همچنین زنده نگه داشتن نام شهدا؛ نیاز هست برخی از میادین شهر به نام شهدای زن استان مزین شود.

بهترین شهردار شهرستان بیرجند نیز به اقدامات موثر و منحصر به فرد دولت سیزدهم در دو سال اخیر اشاره کرد و گفت: شهرداری بیرجند در کمتر از دو سال اخیر در حوزه پروژه‌های مسکن، پروژه‌های خدماتی، رفاهی و تفریحی سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام داده است.

شهردار بیرجند اظهار داشت: شهرداری بیرجند در سنوات اخیر از بسیاری از خلاف‌های ساخت و ساز شهری و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کرده است.

وی با بیان اینکه در نقاط مختلف شهر برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی در طول سال برنامه‌ریزی شده است، عنوان کرد: به منظور رفاه حال بانوان شهرستان بیرجند احداث پارک بانوان در شمال شهر بیرجند در دستور کار شهرداری قرار دارد.

بهترین، به در اختیار قرار دادن ظرفیت‌های موجود در مجموعه شهرداری شهرستان بیرجند، برای تحقق اهداف بسیج جامعه زنان استان و انجام برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی قول همکاری داد.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 11 =