مقصد ۵۰۰ هزار گردشگر، روستا‌های هدف گردشگری خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مرتضی عربی، معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: استان، دارای ۱۴ روستای هدف گردشگری از جمله روستا‌های افین، فورگ، خور، کریمو، باغستان، اصفهک، ازمیغان، نایبند، سرند، ملوند، پیرحاجات، ماخونیک و چنشت هدف گردشگری است.

وی افزود: این روستا‌ها دارای بافت‌های تاریخی ارزشمند، آثار تاریخی و فرهنگی شاخص، آداب و رسوم منحصر به فرد، چشم‌انداز‌های طبیعی، تفرجگاه‌ها، مزارع و آبشار‌ها هستند. 

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون حداقل ۵۰۰ هزار نفر از روستا‌های هدف گردشگری استان بازدید کرده‌اند. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی بیان کرد: دوره‌های آموزشی توانمندسازی جوامع محلی با عناوین توسعه پایدار، آشنایی با صنعت گردشگری، مبانی مدیریت کیفیت در صنعت گردشگری، نوآوری و فن‌آوری‌های جدید در گردشگری طی سال‌های اخیر برای بیش از ۱۵۰ نفر از دست‌اندرکاران صنعت گردشگری روستا‌های هدف برگزار شده است. 

عربی گفت: همچنین سرفصل‌های جدیدی مانند بلد‌های محلی و راهنمایان فرهنگی و تاریخی برنامه‌ریزی شده و در آینده نزدیک اجرا خواهد شد که علاقه‌مندان در سراسر استان می‌توانند در این دوره‌های آموزشی ثبت نام کنند.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =