بسته خبری حوادث خراسان‌جنوبی| توقیف ۳ دستگاه خودروی شوتی در نهبندان و کشف کالای خارجی قاچاق

خبرگزاری فارس- خراسان جنوبی، دربسته خبری امروز حوادث خراسان جنوبی اخباری با عنوان دستگیری ۳ سارق و کشف ۵۰ قطعه جوجه شتر مرغ فاقد مجوز در بشرویه،  توقیف ۲۲ دستگاه موتور سیکلت متخلف در بیرجند و… را مرور می کنیم.   

دستگیری ۳ سارق در بشرویه

سرهنگ نصرالله طاهری،فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه اظهار داشت: با وقوع چند فقره سرقت در این شهرستان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. 

 وی افزود: مامورین پلیس آگاهی شهرستان بشرویه با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، ۳ نفر سارق را در این خصوص شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه سارقان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند. 

فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه بیان داشت: متهمان ابتدا در اظهارات خود منکر هر گونه جرم و اتهامی شدند اما با روبه رو شدن با شواهد موجود و ارائه مستندات به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۷ فقره سرقت اعتراف کردند. 

به گفته سرهنگ طاهری متهمان دستگیر شده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

کشف ۵۰ قطعه جوجه شتر مرغ فاقد مجوز در بشرویه  

  فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه در ادامه اظهار داشت: مأموران انتظامی یگان امداد این شهرستان هنگام گشت زنی به یک دستگاه خودروی وانت پراید مشکوک و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ طاهری افزود: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از این خودرو، ۵۰ قطعه جوجه شترمرغ فاقد مجوز بهداشتی کشف کردند که کارشناسان ارزش بار کشف شده را بالغ بر یک ملیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برآورد کردند. 

وی بیان داشت: در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم دستگیر که به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد. 

توقیف ۲۲ دستگاه موتور سیکلت متخلف در بیرجند   

 سرهنگ احمد رضا کارگر، فرمانده انتظامی هم گفت: با توجه به ایجاد مزاحمت های توسط موتورسوران متخلف برای شهروندان، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد با موتور سواران مزاحم فاقد پلاک، پلاک مخدوش، پلاک تا شده به مرحله اجرا گذاشته شد. 

وی افزود: این طرح با حضور مأموران انتظامی استان خراسان جنوبی اجرا شد و اماکن تفریحی و معابر عمومی شهر تحت پوشش قرار گرفت و در همین رابطه ۲۲ دستگاه موتورسیکلت متخلف شناسایی، توقیف و روانه پارکینگ شدند. 

فرمانده انتظامی شهرستان بیرجند افزود: راکبان و رانندگان متخلف با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 

یک سارق و یک مالخر در بیرجند دستگیر شدند  

 سرهنگ کارگر ادامه داد: با وقوع چند فقره سرقت قطعات خودرو در این شهرستان ، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. 

وی افزود: ماموران کلانتری ۱۳ شهرستان بیرجند با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، یک نفر سارق را در این خصوص شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند. 

فرمانده انتظامی شهرستان بیرجند بیان داشت: متهم ابتدا در اظهارات خود منکر هرگونه جرم و اتهامی شد اما با روبه رو شدن با شواهد موجود و ارائه مستندات به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۱۱ فقره سرقت اعتراف کرد. 

سرهنگ کارگر با اشاره به این که در بازجوئی های تخصصی و پلیسی از سارق دستگیر شده، یک نفر مالخر شناسایی و دستگیر شد؛ تصریح کرد: متهمان دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند. 

دستگیری قاچاقچی مواد مخدر توسط پلیس  

  سرهنگ علیرضا فولادی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی هم اظهار داشت: مأموران هنگام کنترل وسایل نقلیه عبوری در ایست و بازرسی علی آباد شهرستان بیرجند به یک اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند. 

وی افزود: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی اتوبوس، ۵۵ کیلو و ۸۰۰ گرم تریاک که به طرز ماهرانه ای مواد را جاساز کرده بودند کشف شد. 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی بیان داشت: مأموران در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم دستگیر و به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی کردند. 

توقیف ۳ دستگاه خودروی شوتی در نهبندان  

سرهنگ حسین عرب، فرمانده انتظامی هم گفت: مأموران انتظامی این شهرستان هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به ۳ خودروی سواری شوتی مشکوک شدند و برای بررسی بیشتر خودروها را متوقف کردند. 

وی بیان داشت: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودروها، ۲ هزار و ۸۰۰ لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فراورده های نفتی کشف کردند. 

فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان افزود: ماموران در این رابطه ۳ خودرو توقیف و ۳ متهم دستگیرکردند که متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 

کشف کالای خارجی قاچاق به ارزش بیش از یک میلیارد ریال  

سرهنگ جواد بخشی،  رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی نیز گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز، هنگام کنترل خودروهای عبوری در مبادی ورودی شهرستان بیرجند به یک اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و برای بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند.

وی بیان داشت: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی اتوبوس، انواع لوازم یدکی خودرو و ابزار آلات صنعتی خارجی قاچاق کشف کردند که ارزش ریالی کالای مکشوفه بنا بر نظریه کارشناسان مربوط بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شد. 

رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی افزود: ماموران در این رابطه یک نفر متهم دستگیر که با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد. 

پایان پیام/۶۹۰۷۵

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =