بسته خبری پلیس خراسان جنوبی| دستگیری ۵ خرده فروش مواد مخدر و ۴ سارق و مالخر

خبرگزاری فارس- خراسان جنوبی؛ در بسته خبری امروز پلیس خراسان جنوبی در جریان جزئیات اخبار دستگیری ۵ خرده فروش موادمخدر در زیرکوه، کشف  ۷ هزار و ۴۰۰ لیتر سوخت قاچاق و دستگیری ۴ سارق و مالخر را در بیرجند قرار می گیرید.

دستگیری ۵ خرده فروش موادمخدر در زیرکوه

سرهنگ حسین آسفی، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان زیرکوه  اظهار‌داشت: مأموران انتظامی  این شهرستان به منظور پاکسازی نقاط آلوده و مقابله با مصرف کنند گان و توزیع کنند گان، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در مناطق آلوده و جرم‌ خیز را اجرایی کردند.

وی بیان داشت: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده میدانی مناطق آلوده و جرم خیز را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی محل های شناسایی شده را بازرسی کردند. 

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان زیرکوه افزود: مأموران در این عملیات پاتوق های شناسایی شده را بازرسی کردند و مقادیری مواد مخدر و ۵ نفر خرده فروش را دستگیر کردند. 

سرهنگ آسفی با اشاره به این که متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند خاطر نشان کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مشکوک، به ویژه در زمینه توزیع انواع موادمخدر، مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند. 

کشف ۷۴۰۰ لیتر سوخت قاچاق در بیرجند  

سرهنگ احمد رضا کارگر، فرمانده انتظامی بیرجند هم گفت: ماموران یگان امداد  این شهرستان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به ۲ دستگاه کامیون مشکوک شدند و خودروها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند. 

 وی بیان داشت: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودرو ها، ۷ هزار و ۴۰۰ لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده های نفتی را کشف کردند. 

فرمانده انتظامی شهرستان بیرجند افزود: مأموران در این خصوص  ۲ دستگاه خودرو را توقیف و ۲ نفر متهم رادستگیر کردند که متهمین دستگیر شده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 

دستگیری ۴ سارق و مالخر در بیرجند

سرهنگ کارگر ادامه داد: با وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در سطح شهرستان بیرجند، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. 

وی افزود: ماموران کلانتری ۱۲ شهرستان بیرجند با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، یک نفر سارق را در این خصوص شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند. 

فرمانده انتظامی شهرستان بیرجند بیان داشت: متهم ابتدا در اظهارات خود منکر هرگونه جرم و اتهامی شد اما با روبه رو شدن با شواهد موجود و ارائه مستندات به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۱۰ فقره سرقت اعتراف کرد. 

سرهنگ کارگر با اشاره به این که در بازجوئی های تخصصی و پلیسی از سارق دستگیر شده، ۳ نفر مالخر شناسایی و دستگیر شدند تصریح کرد: متهمان دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند. 

پایان پیام/ 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سیزده =