واگذاری ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه بازدید از واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در بیرجند از واگذاری ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی به مردم در کشور در قالب طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و اظهار داشت: سهم خراسان جنوبی ۲۰ هزار قطعه زمین است که به مردم واگذار خواهد شد.

وی طرح واگذاری زمین‌های روستایی که امسال در دستور کار وزرات راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفته از مدتی پیش از استان قم آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد، عنوان کرد: در این طرح وام نهضت ملی نیز به مردم تعلق می‌گیرد تا مردم خانه مناسبی را بسازند.

وزیر راه و شهرسازی خراسان جنوبی را از استان‌های پیش‌رو در طرح نهضت ملی مسکن دانست و افزود: تا پایان سال ۵ هزار واحد در خراسان جنوبی تقدیم مردم خواهد شد و همزمان با ساخت واحدها، زیرساخت‌ها نیز انجام می‌شود.

احداث ۱۲۰  کیلومتر راه با میانگین پیشرفت ۶۰ درصد در استان

بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در خصوص پروژه‌های حوزه حمل و نقل استان گفت: در حوزه حمل و نقلی، پروژه‌های مناسبی در سطح استان در حال انجام است و امروز با حضور رئیس‌جمهور، عملیات اجرایی یکی از مهمترین شاهراه‌های ریلی و یکی از مهمترین گذرگاه ها و کریدور شمالی-جنوبی کشور در استان، راه‌آهن بیرجند – یونسی، آغاز شد.

وی ادامه داد: از امروز و در دولت سیزدهم علاوه بر آنکه بیرجند به شبکه ریلی کشور وصل می‌شود، زنجیره کریدوری شمال – جنوب تکمیل می‌شود که تکمیل این زنجیره در استان خراسان جنوبی سبب رونق این استان و بهره‌مندی سراسر کشور می‌شود.

بذرپاش خاطرنشان کرد: تکمیل این کریدور هم مردم استان و هم سراسر کشور را از مزایای تکمیل خود بهره‌مند می‌کند.

پایان پیام

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 17 =