دستگیری سارق طلا و ۴ خرده فروش مواد مخدر در خراسان‌جنوبی

خبرگزاری فارس- خراسان جنوبی؛ در بسته خبری پلیس خراسان جنوبی امروز در جریان جزئیات اخباری با عناوین دختر بچه گمشده به آغوش خانواده بازگشت، دستگیری ۴ خرده فروش موادمخدر در بشرویه، سارق طلا در بیرجند دستگیر شد و کشف سوخت قاچاق در فردوس قرار می گیرید.

دختر بچه گمشده به آغوش خانواده بازگشت  

سرهنگ علیرضا رضایی، رئیس پلیس راه خراسان جنوبی اظهار داشت: دختر بچه ای گریان به ماموران پلیس راه مستقر در مجتمع رفاهی امام رضا (ع) بخش دیهوک مراجعه و اعلام داشت از خانواده اش جدا  شده و آنان را گم کرده است. 

وی افزود: مأموران ابتدا دختر بچه را که خیلی نگران و مضطرب بود به آرامش دعوت کرده و پس از انجام تحقیقات و بررسی های میدانی مشخص شد این کودک در حوالی پارک از خانواده اش جدا شده و سرگردان بوده که در نهایت به ماموارن پلیس راه مراجعه کرده است. 

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی بیان داشت: مأموران پلیس راه پس از پیگیری و تلاش بی وقفه، خانواده این کودک را داخل پارک رویت کردند و دختر بچه صحیح و سالم به آغوش خانواده اش بازگردانده شد. 

سرهنگ رضایی به والدین توصیه کرد: هنگامی که با کودکان خردسال خود در محیط خارج از منزل و اماکن شلوغ به سر می برند هرگز از آن ها غفلت نکرده و همچنین به کودک خود آموزش دهند در این گونه مواقع حتما از پلیس کمک بخواهند. 

دستگیری ۴ خرده فروش موادمخدر 

سرهنگ نصرالله طاهری، فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه هم گفت: مأموران انتظامی این شهرستان به منظور پاکسازی نقاط آلوده و مقابله با مصرف کنند گان و توزیع کنند گان، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در مناطق آلوده و جرم‌ خیز را اجرایی کردند. 

 وی بیان داشت: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده میدانی مناطق آلوده و جرم خیز را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی محل های شناسایی شده را بازرسی کردند. 

فرمانده انتظامی بشرویه افزود: مأموران در این عملیات پاتوق های شناسایی شده را بازرسی کردند و مقادیری مواد مخدر و ۴ نفر خرده فروش را دستگیر کردند. 

سرهنگ طاهری با اشاره به این که متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند؛ خاطر نشان کرد: هدف از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی مناطق آلوده برقراری امنیت پایدار ، ایجاد آسایش و آرامش برای مردم ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و شیوع اعتیاد در جامعه است . 

دستگیری سارق طلا در بیرجند

سرهنگ حسین تقی زاده، جانشین انتظامی بیرجند هم اظهار داشت: با وقوع چند فقره سرقت طلا در این شهرستان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. 

وی افزود: ماموران کلانتری ۱۲ شهرستان بیرجند با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، یک نفر سارق را در این خصوص شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند. 

جانشین انتظامی شهرستان بیرجند بیان داشت: متهم ابتدا در اظهارات خود منکر هرگونه جرم و اتهامی شد اما با روبه رو شدن با شواهد موجود و ارائه مستندات به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۷ فقره سرقت اعتراف کرد. 

سرهنگ تقی زاده با اشاره به این که در بازجوئی های تخصصی و پلیسی از سارق دستگیر شده، ۳ نفر مالخر شناسایی و دستگیر شدند؛ تصریح کرد: متهمان دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند. 

کشف سوخت قاچاق در فردوس

سرهنگ جواد بلوکیان،جانشین فرماندهی انتظامی فردوس نیز گفت: ماموران کلانتری ۱۵ اسلامیه این شهرستان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند. 

 وی بیان داشت: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودرو، ۴ هزار لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده های نفتی را کشف کردند. 

جانشین انتظامی شهرستان فردوس افزود: مأموران در این خصوص یک دستگاه خودرو را توقیف و یک نفر متهم را دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 

پایان پیام/
 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =