بازدید وزیر ارشاد از موزه شهید رئوفی فرد در بیرجند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز (۱۳ آبان) از موزه شهید رئوفی فرد در بیرجند بازدید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سفر ۲ روزه خود به خراسان جنوبی بحث بازدید از موزه شهید رئوفی فرد در بیرجند و دلجویی از خانواده این شهید گرانقدر را در دستور کار خود قرار داده بود که یکی از موزه محله های خراسان جنوبی محسوب می شود.

این موزه به تدبیر خانواده در محل منزل شهید رئوفی فرد دایر شده و مدال‌ها، درجه‌ها، لباس‌ها و لوازم شخصی شهید خلبان رئوفی فرد در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

زنده یاد خلبان شهید محمدحسین رئوفی فرد در مهرماه ۱۳۳۴ متولد شد، دوران تحصیل را با موفقیت باتمام رساند و در سال ۱۳۵۳ وارد دانشکده افسری هوانیروز شد. 

وی دوران خلبانی را با بهترین درجات گذراند و در زمره خلبانان طراز اول هوانیروز قرار گرفت، در زمان حکومت نظامی رژیم پهلوی در اصفهان به پشتیبانی مردم پرداخت. 

شهید رئوفی فرد جزو خلبانانی انتخاب شد که قرار بود چهار شهر بزرگ ایران را بمباران کنند اما شبانه فرار کرده و به آغوش خانواده پناه آورد و توسط رژیم ستمشاهی و غیاباً به اعدام محکوم شد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی، به امر امام خمینی (ره) دوباره به ارتش بازگشت. 

امیر خلبان شهید رئوفی فرد، بعد از انقلاب، داوطلبانه مأموریت های زیادی در نقاط مختلف کردستان انجام داد. وی در غائله کردستان و هنگام عزیمت به بانه و سردشت – ۱۰ اسفند ۱۳۵۸ – با هلی کوپتر کبری پیشاپیش سه هلی کوپتر دیگر در پرواز بود که با شلیک گروهک های داخلی مورد هدف قرار گرفت. 

پیکر پاکش که ۴۲ روز در ارتفاعات برفی مانده بود، در ۲۳ فروردین ۱۳۵۹ توسط مردم محلی کشف و پس از شناسایی به زادگاهش منتقل و سر مبارک این شهید پس از ۶ ماه توسط همرزمانش به جسم مطهرش ملحق شد.

گفتنی است؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سفر به خراسان جنوبی در جمع مردم مومن و ولایتمدار بیرجند در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان به سخنرانی خواهد پرداخت. 

پایان پیام/ ۶۹۰۲۷                                                                                                                                                                                     


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =