آغاز طرح ملی «دادرس» در ۱۰۵ مدرسه خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مجتبی ابوالقاسمی، سرپرست معاونت جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح ملی «دادرس»  امسال به صورت حضوری و در ۱۰۵ مدرسه برای دانش آموزان متوسطه اول(هفتم، هشتم و نهم) برگزار می شود. 

وی ادامه داد: طی این آموزش ها هزار و ۵۰۰ نفر دانش آموز در استان، آموزش های مربوط به طرح دادرس شامل امداد و کمک های اولیه (احیای قلبی ریوی، آتل بندی و بانداژ، حمل مصدم و چادرزنی)، اطفای حریق، پناهگیری و خروج اضطراری را به منظور کسب آمادگی برای مقابله با آسیب های ناشی از حوادث سوانح فرا می‌گیرند. 

سرپرست معاونت جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این مسابقات در سه مرحله درون مدرسه ای، منطقه ای و شهرستانی برگزار می شود افزود: این مسابقات تا اواخر بهمن ماه ۱۴۰۲ برگزار می شود.

ابوالقاسمی تصریح کرد: دادرس مخفف «دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت» است که سازمان جوانان جمعیت هلال احمر این طرح را با هدف خود امدادی، دگرامدادی، ترویج فرهنگ نوع‌دوستی، کمک به دیگران و نهادینه‌سازی این فرهنگ در بین جوانان و به خصوص دانش‌آموزان با همکاری وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌کند. 

وی خاطر نشان کرد: دانش‌آموزان به عنوان یکی از اقشار کلیدی و مؤثر تغییر نگرش در خانواده و جامعه در راستای توسعه پایدار در مدرسه و با نظام آموزش و پرورش رشد و نمو می یابند. 

سرپرست معاونت جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی تصریح کرد: در این مرحله تیم ها با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته از سوی حوزه جوانان هلال احمر استان در مسابقات حاضر و همچنین مسابقات جانبی نیز در کنار این مسابقات برای دانش آموزان برگزار می‌شود. 

ابوالقاسمی ادامه داد: طرح دادرس هرسال با هدف تبیین و تقویت خود امدادی در بین دانش آموزان، شکوفایی استعدادهای علمی و امدادی، افزایش روحیه کار جمعی و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان اجرا می‌شود و از موثرترین طرح های ملی هلال احمر است که دانش آموزان آموخته‌ها و داشته‌های امدادی خود را تمرین و از این مهارت ها در مواقع بحرانی در خانواده و جامعه استفاده می‌کنند. 

لازم به ذکر است مسابقات استانی از ابتدای اسفند تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۲ خواهد بود.  

پایان پیام/۶۹۰۲۷                                                                                                       


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهار =