دستاوردهای طلایی دفاع مقدس برای نسل جوان بیان شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت الاسلام  رضاکمالی، مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی امروز در در مراسم تجلیل از فعالان و دست اندرکاران نمایشگاه فتح قله ها اظهارداشت: نمایشگاه دفاع مقدس تلائلویی از روزهای پر خاطره دفاع مقدس و مردان مردی بوده که با دست خالی و باهمت بلند و بزرگ خودشان، قدرت پوشالی استکبار را به چالش کشیدند.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس تجربه ولایی و گران سنگی پیش روی ملت ایران بوده که به تعبیر مقام معظم رهبری دفاع مقدس گنجی ست که می تواند تاریخ را تغذیه کند، تصریح کرد: اکنون که بیش از ۴ دهه از دوران طلایی دفاع مقدس می گذرد دستاوردهای این گنج بزرگ آنچنان که باید و شاید برای جوانان و نسل جوان جامعه بیان نشده است.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی ادامه داد: نتوانسته ایم این گنج بزرگ را استخراج و حلقه بین نسلی خوبی بین نسل قدیم و جدید باشیم و بگوییم که رزمندگان ما چه کردند و با دستان خالی با ۵۱ کشور پشتیبان صدام جنگیدند و در مقابل ارتش صدام که در آن دوران پنجمین ارتش قوی دنیا بو ایستادند.

حجت الاسلام کمالی گفت: رزمندگان ایران توانستند آن حماسه بزرگ بیافرینند و نام خود را در تاریخ ایران به روشنی ثبت و ضبط کنند.

وی به دستاوردهای دفاع مقدس اشاره داشت و افزود: اولین رهاورد و دستاورد هشت سال دفاع مقدس مدیریت جهادی بوده که با آغاز انقلاب اسلامی تغییر بنیادی در ساختار حکومتی ایران به وجود آمد.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بیان داشت: نسل گذشته ایران یا به دلیل نداشتن تجربه نتوانستند انقلاب را همراهی کنند لذا نظام جمهوری اسلامی با چنین چالشی روبرو شد و نسل جدیدی از جوانان با ظهور انقلاب بر مسند مدیریت نشستند و با دست خالی و بدون هیچ گونه سابقه قبلی شکل جدیدی از مدیریت را به وجود آوردند که می توان در سخنان گوهربار رهبری که فرمودند: «هر جا با مدیریت جهادی حرکت کردیم پیروز میدان شدیم» این موضوع را فهمید.

حجت الاسلام کمالی اضافه کرد: این تجربه طلایی نقش خود را در مدیریت بحران ها ایفا کرد به طوری که توانست ما را از بحران ها و کوران حوادثی که در طی ۴۵ سال با آن مواجه بوده ایم عبور دهد.

وی با بیان اینکه مدیریت جهادی در بعد علمی جبهه خودی و دشمن را به تعجب واداشته است، تصریح کرد: امروز پهبادهای دانشمندان و نخبگان ایرانی توانسته را نقاط حساس فیلم برداری کند و یا پهبادی که از نقاط حساس اسرائیل فیلم برداری و آن را در اختیار رزمندگان فلسطینی قرار می دهد این ها همه برگرفته از مدیریت جهادی که برگرفته از دفاع مقدس بوده است.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دومین دستاورد دفاع مقدس بحث مقاومت و ایستادگی است، افزود: امروز عزت، آزادگی و آرامش ناموسمان در این دریای متشنج مدیون ایستادگی رزمندگان دفاع مقدس است.

حجت الاسلام کمالی به مقاومت و ایستادگی رزمندگان دوران دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: متأسفانه امروز به خاطر ذره ای گرانی که با واسطه دولت های قبلی به وجود آمده تاب و توانمان را از دست می دهیم.

وی اضافه کرد: نتیجه این مقاومت و ایستادگی امروز در عالم شکل گیری محور مقاومت است.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در  سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: تجربه دوران طلایی دفاع مقدس دستاوردی به نام ایستادگی و مقاومت داشته که همین تجربه امروز پیش روی جوانان فلسطینی و محور مقاومت است.

کمالی با اشاره به اینکه اسرائیل خود را نژاد برتر در دنیا می داند، تصریح کرد: کار به جایی رسیده که پیمان شکنان تاریخ و گرگ صفتان عالم و این غده سرطانی یعنی اسرائیل به خاطر این پندار نادرست در مورد برتری نسبت به نژادهای دنیا از هیچ ظلمی نسبت به دیگران فروگذار نیستند.

کمالی ادامه داد: باید سابقه آنها را بدانیم، اینها اعتقادی به دین ندارند و یهودیت را ابزاری برای پیشبرد اهدافشان قرار داده اند و کشتار انسان ها برای این ظالمان مانند آب خوردن است.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه محور مقاومت و تجربه ایستادگی رزمندگان ایران اسلامی که در پیش روی ملت های مسلمان قرار دارد همچون پادزهری در مقابل این غده سرطانی و رژیم آدم کش قرار دارد، اضافه کرد: امروز به جایی رسیده که مقام معظم رهبری فرمودند بر گرفته از همین فرهنگ مقاومت نظر قطعی جمهوری اسلامی نسبت به عادی سازی رابطه با این رژیم کودک کش هستند قمار بر سر اسب بازنده است و این رژیم رو به ازمحلال است.

حجت الاسلام کمالی گفت: چالش اول آنها چالش امنیتی خود این رژیم پست بوده است.

وی ادامه داد: در جنگ اخیر ۱۵ مهرماه همه آنها می گفتند ما به لحاظ امنیتی در دنیا تک هستیم و حرکت های همه را رصد می کنیم ولی در جریان شلیک های فلطسینی ها ۲ هزار نفر از رژیم صهیونیستی کشته شدند، هزار نفر اسیر شدند که ۲۰۰ نفر از فرماندهان ارشد این رژیم هستند و ۳ هزار زخمی داشته اند و که هزار نفر حالشان وخیم است.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سیزده =