دبیرکل جمعیت هلال احمر: مردم ایران بیش از ۴۹۰ میلیارد تومان به مردم غزه کمک کردند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از نهبندان، یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور ظهر امروز در اجرای طرح ملی نذر خدمت در این شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر نشانه امید در جامعه است. 

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به طرح نذر خدمت، گفت: فردی که با مال و جانش به سایر انسان‌ها کمک می‌کند، ریشه در اصالت و دین او دارد. 

وی بیان داشت: طبق آیه قرآن یک نفر با مالش، یک نفر با جانش، یک نفر با قلمش و یک نفر با تخصصش می‌تواند اقدام انسان‌دوستانه انجام دهد. 

سلیمانی ادامه داد: استان زنجان فاصله زیادی با این استان دارد اما خیران و داوطلبان هلال ده‌ها کیلومتر بدون هیچ چشم داشتی با خدمت بی‌منت حضور پیداکردند و به کمک مردم خراسان جنوبی آمدند که این برخواسته از اصول و مبنای دین اسلام است. 

 دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: امروز ما نیاز داریم به امید چراکه دشمن تمام توانش را در راستای ناامید کردن مردم معطوف کرده است. 

سلیمانی بیان داشت: یکی از مواردی که می‌تواند در راستای تحقق آرمان‌ها و اصول و اهداف جمعیت که کاهش آلام بشری است، برنامه داشتن در امیدآفرینی است. 

وی افزود: در شرایط تنگنا در گذشته مردم به هم‌نوع خود کمک می‌کردند امروز نیز همان روحیه وجود دارد و این یک نوع جهاد است. 

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: مثل شهید فهمیده امروز نوجوانی مانند علی لندی داریم و یا مانند پزشک فوق تخصص بدون منت انجام وظیفه می‌کند که این همان از خودگذشتگی و ایثار است. 

سلیمانی با اشاره به کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه،گفت: با اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر بیش از ۹۰ میلیارد تومان کمک نقدی و ۴۰۰ میلیارد تومان کمک غیرنقدی جمع‌آوری و ارسال شد که جای قدردانی دارد. 

 وی با بیان اینکه همدلی و هم افزایی مورد تاکید ائمه و قریب به اتفاق شهدا نیز است،افزود: یکی از نکاتی که باید برجستگی آن را وافر کنیم، همین همدلی است که بسیار در جمعیت هلال احمر دیده می شود. 

دبیرکل هلال احمر کشور خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر به دور از مسائل سیاسی و حاشیه‌ای تمام توجه خود را معطوف به خدمت بی‌منت کرده است.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =