گردش مالی ۲ همتی از محل اجرای یک مصوبه در بانک‌های خراسان‌جنوبی

به خبرگزاری فارس از بیرجند، مرتضی ذاکریان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی امروز در جمع رسانه ها با اشاره به مصوبه ستاد درآمد و تجهیز منابع استانی «جز ۲ بند (د) تبصره (۶) قانون بودجه ۱۴۰۰  و شورای فنی استان اظهار کرد: بخش قابل توجهی از اعتبارات استانی و ملی در حوزه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و همچنین اعتبارات هزینه‌ای بر اساس تکالیف قانونی و برنامه‌های ابلاغی از سوی دستگاه‌های اجرایی به صورت برون سپاری هزینه و به حساب پیمانکاران واریز می‌شود. 

وی بیان داشت: بر مبنای مصوبه شورای فنی و  ستاد درآمد و تجهیز منابع استانی باید پیمانکارانی که در استان خراسان جنوبی فعالیت دارند حساب‌های آنها در بانک‌های عامل استان افتتاح می شد. 

وی تصریح کرد: طبق آخرین گزارش دریافتی از دستگاه های اجرایی استان از مجموع ۶۸۷ قرارداد معاملات دولتی جدید که طی تابستان سال جاری منعقد شده است با پیگیری های انجام شده برای اجرای این مصوبه، ۶۳۱ فقره قرارداد حساب های بانکی در بانک های عامل استان معرفی کرده اند.  

 به گفته وی تنها ۵۶ قرارداد حساب های بانکی  در بانک های خارج استان بوده است. 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی ادامه داد: گردش مالی که بر مبنای این مصوبه در بانک های استان انجام شده است حدود دو همت (۲۰ هزار میلیارد ریال) خواهد بود. 

ذاکریان بیان کرد: با اجرای این مصوبه ۹۲ درصد قراردادها در بانک های عامل استان گردش مالی آن انجام می شود.  

وی گفت: همچنین ضمانت نامه های بانکی پیمانکاران نیز از بانک های عامل استان دریافت خواهد شد.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + بیست =