۴۹ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی در خراسان‌جنوبی افتتاح می‌شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی هنری، مسوول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی امروز در جمع خبرنگاران از آغاز رزمایش جهادگران فاطمی ۳ همزمان با هفته بسیج در استان خبر داد و اظهارداشت: امسال رزمایش جهادگران فاطمی در مناسبت های مختلف اجرا شد و در خراسان جنوبی رزمایش جهادگران فاطمی ۳ طی هفته بسیج خواهد بود.

وی بیان کرد: رزمایش جهادگران فاطمی از ۲۹ آبان تا ۸ آذر در استان برگزار می‌شود‌.

وی اظهار کرد: در ساختار گروه های جهادی شورای جهادی داریم و مجمع جهادگران استان نیز برگرفته از شورای جهادی شهرستانها است.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی به کار قرارگاهی اشاره و عنوان کرد: کار قرارگاهی باعث هماهنگی و انسجام فعالیت های جهادی شده است.

هنری اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۱۱ قرارگاه منطقه ای، ۳۹ قرارگاه محلی و ۴ قرارگاه پهنه‌ای فعال است.

وی افزود: وظیفه اصلی قرارگاه پهنه ای در بحران ها و شرایط خاص اجرایی  جهت هماهنگی و هم افزایی بین گروه های جهادی است.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهار کرد: در رزمایش جهادگران فاطمی ۳ کار قرارگاهی به صورت عملی انجام می‌شود.

هنری گفت: طی رزمایش جهادگران فاطمی ۳ در استان ۹ هزار جهادگر در قالب ۹۳۵ گروه جهادی در ۶۶ نقطه روستایی و ۲۹ نقطه حاشیه شهر فعالیت خواهند داشت.

وی افزود: در رزمایش جهادگران فاطمی ۳ از ظرفیت تمامی اقشار استفاده و تجمیع تمامی ظرفیت های جهادی را به صورت یکجا خواهیم داشت.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی دو هزار و ۴۲ گروه جهادی ثبت شده در اطلس جهادی و ۹۷۶ گروه جهادی جغرافیا محور فعال بوده و مابقی گروه های جهادی محله محور است.

هنری با بیان اینکه از ابتدای سال دو هزار و ۱۰۰ اردوی جهادی برگزار شده، گفت: ۲۱ هزار جهادگر در این اردوها شرکت کردند و ارزش ریالی خدمات ارائه شده ۲۶۹ میلیارد تومان شده است.

وی از افتتاح ۴۹ طرح عمرانی و محرومیت زدایی با ۴۳ میلیارد تومان اعتبار طی هفته بسیج خبر داد و  افزود: ۱۴ پروژه درحوزه مسکن، ۱۵ پروژه آسفالت، ۱۰ پروژه انتقال آب، ۷ پروژه فرهنگی و ۳پروژه آبرسانی و اصلاح شبکه است.

مسوول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی به ۹۰ پروژه در حال کار در استان اشاره و بیان کرد: طی هفته بسیج ۳۱۵ کارگاه اشتغال خرد که برای ۴۳۷ نفر اشتغال‌زایی شده با اعتبار ۳۵۳ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

هنری از افتتاح فروشگاه دائمی عرضه محصولات خرد خانگی استان باهمکاری بنیاد تعاون بسیج خبر داد   افزود: در این فروشگاه بیش از۲۰۰ تولید کننده ساماندهی شده وزمینه فروش محصولات آنها فراهم شده است.

وی به تعیین رابط رسانه‌ای در گروه های جهادی اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به حجم فعالیت جهادگران طی این هفته در راستای انعکاس فعالیت گروه‌های جهادی مسابقه‌ای از فعالیت های جهادگران پیش‌بینی شده است.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: طرح ملی از آبخیز تا جالیز طی هفته بسیج با همکاری قرارگاه قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در قالب دو قرارگاه با منابع طبیعی و جهاد کشاورزی وارد فاز اجرایی می‌شود.

هنری اظهار کرد: در راستای اشتغال زایی و ابلاغ تسهیلات تبصره ۱۸ که مبلغ آن ۱۸۷ میلیارد تومان میباشد، ثبت درخواست متقاضیان طی هفته بسیج در سامانه اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود.

وی افزود: طی دهه فجر همایش استانی طلایه داران اقتصاد مقاومتی و تجلیل از فعالان این حوزه را خواهیم داشت.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =