برگزاری مسابقات مهارت آموزی سربازان وظیفه در خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سردار حسن شجاعی نسب، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی امروز به رسانه ها اعلام کرد: مسابقات مهارت آموزی سربازان با محوریت قرارگاه مرکزی مهارت آموزی در ۱۵ رشته مهارتی طی ۳ مرحله  استانی ،سازمانی و کشوری در آذرماه برگزار می شود.
 
وی گفت: این مسابقات در ۱۵ رشته آمادگی جسمانی، نرم افزار برنامه نویسی، عکاسی دیجیتال، تعمیرکارسخت افزار تلفن همراه، پیرایشگری، آشپزی سنتی، تعمیرکاربرق خودرو و غیره برگزار خواهد شد. 

وی افزود: برابر تدابیر ابلاغی سربازانی که در سازمان نیروهای مسلح در حال انجام دوره ضرورت می باشند می توانند مهارت های شغلی را طبق علاقه مندی هایی که دارند کسب کرده و گواهینامه معتبر را در این خصوص دریافت نمایند تا بعد از پایان خدمت سربازی بتوانند در محیط کار واقعی حضور پیدا کنند. 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی در ادامه گفت:در قرارگاه  مهارت آموزی تسهیلاتی به سربازان داده خواهد شد که این تسهیلات در رابطه با سربازانی که  از سال های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۲ این گواهینامه معتبر را در رده های نظامی، انتظامی و سازمان های وابسته به نیروهای مسلح  کسب کرده باشند می توانند به محل خدمت دوره ضرورت خود مراجعه کرده و از این تسهیلات استفاده کنند. 

سردار شجاعی نسب با بیان اینکه  ۴۰۲  نفر سرباز در حوزه مهارت افزایی کارکنان وظیفه طی سال جاری آموزش دیده اند، افزود: از ابتدای این طرح ۱۵۵ فقره تسهیلات قرض الحسنه به نفراتی که گواهینامه معتبر دریافت کرده اند پرداخت شده است. 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۴۵ دوره مهارت آموزی در استان برگزار شده است؛ یادآور شد: سازمان های هلال احمر، فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی،ورزش و جوانان، میراث فرهنگی و صنایع دستی از سازمان های همکار در اجرای طرح مهارت افزایی کارکنان وظیفه هستند. 

این مقام ارشد انتظامی در پایان با اشاره به اهداء جوایز به نفرات برتر، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این مسابقات، ترویج فرهنگ مهارت آموزی، افزایش انگیزه مهارت و خلاقیت، ایجاد نشاط و افزایش جذابیت دوره خدمت مقدس سربازی، شناسایی، استعدادیابی و انتخاب افراد ماهر است.

پایان پیام/ 

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − پنج =