تحقق وعده بهبود وضعیت پروازهای بیرجند؛ به زودی

علیرضا عباس‌زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند اظهار داشت: بهبود وضعیت پروازها به عنوان شاخص مهم ارائه خدمات به مردم عزیز و همچنین بستر مهم تحقق رشد و توسعه استان، همواره جزو مهمترین دغدغه های مدیریت ارشد استان بوده و هست.

وی تصریح کرد: این مهم هچنین از درخواست های مکرر و مطالبات به حق مردم عزیز، سرمایه گذاران و فعالان علمی و اقتصادی در سطح استان می باشد. 

معاون عمرانی استاندار اظهار داشت: برای رفع این دغدغه و مطالبه، تلاش‌ها و پیگیری های زیاد و رایزنی های مستمر و فشرده ای توسط شخص استاندار و مدیران مرتبط صورت گرفته است. 

عباس زاده ادامه داد: اخیراً با هماهنگی های صورت گرفته، اولین پرواز شرکت هواپیمایی ایر وان، در روز دوشنبه ۲۹ آبان از فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند انجام شد و به لطف الهی و همکاری مدیرعامل محترم ایر وان، دومین پرواز این شرکت هم همین هفته انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: در دیدار استاندار با رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل و مدیران ارشد ایر وان، ضمن تقدیر از همکاری این شرکت هواپیمایی در برقراری پرواز در استان، نسبت به تثبیت حداقل ۴ پرواز در هفته هماهنگی و توافق لازم به عمل آمد.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به پیگیری هایی صورت گرفته برای افزایش تعداد پروازها در فرودگاه های استان، خاطرنشان کرد: در رایزنی با یکی از شرکت‌های هواپیمایی ، هماهنگی و توافق در خصوص افزایش پروازهای استان صورت گرفته است.

عباس زاده تصریح کرد: در دیدار استاندار با کاپیتان محمدی بخش معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، ضرورت و برنامه تقویت پروازهای استان مورد تأکید قرار گرفت.

وی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته، ان شاء الله در آینده نزدیک شاهد بهبود وضعیت پروازهای فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند خواهیم بود.

معاون عمرانی استاندار اظهار داشت: امیدواریم با توجه به شرایط بسیار خوبی که از نظر فنی و عملیاتی و زیرساخت پروازی در فرودگاه شهید کاوه بیرجند داریم، شاهد رونق فعالیت های متنوع در حوزه پروازی و توسعه فعالیت و مشاغل بخش هوانوردی در استان، از جمله هنرستان هوانوردی و آموزشگاه خلبانی، دوره های آموزشی کوتاه مدت و میان مدت کاربری پهباد، مهماندار و دیسپچری و سایر رشته های مرتبط با هوانوردی در سطح استان باشیم.

عباس زاده افزود: به زودی در تعداد پروازها، در تنوع حضور شرکت های هواپیمایی و هم در ظرفیت جابجایی مسافر، وضعیت متفاوتی را تجربه خواهیم کرد.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =