هزینه کرد ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش میاندشت درمیان

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی امروز در نماز جمعه بخش میاندشت، ضمن تبریک هفته بسیج با بیان اینکه امروز ما در جامعه جهانی و در عرصه های بین المللی حرف برای گفتن داریم، اظهار داشت: نظام سلطه آمریکا و استکبار بارها از اول انقلاب دنبال براندازی نظام بودند اما زمانی که دیدند نمی توانند، گفتند ما قصد تأثیر گذاری ضریب توانمندی ایران در جوامع بین الملل را داریم.

به گفته وی؛ اسرائیل چهارمین ارتش و قدرت نظامی را به بیان برخی افراد دارد، آمریکا با آن قدرت نظامی در جریان حماس و فلسطین به کمک این چهارمین ارتش نظامی آمده و خجالت هم نمی کشند؛ این یعنی افول اسرائیل.

وی افزود: رژیم غاصب صهیونیست تاکنون بین چهار تا پنج هزار کودک مظلوم فلسطینی را شهید کرده و این یک رسوایی در جهان است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از مؤلفه های مطرح شدن در جهان قدرت است، گفت: یکی از مؤلفه های قدرت، مقاومت است و مقام معظم رهبری هم بر این مهم تأکید دارند که هرکس بیشتر مقاومت بکند، پیروز است.

قناعت ادامه داد: جنگنده، ناو، تانک و سلاح تنها یک قدرت نظامی است اما خون شهدا اثرگذارتر است، ما سختی ها را رد کرده ایم و به قله نزدیکیم و اسرائیل در حال فروپاشی است.

وی با تأکید بر اینکه ایران در حوزه های مختلف پیشرفت های زیادی دارد، اظهار داشت: هواپیماهای کشورهای روسیه، بلاروس، ترکیه و… در داخل ایران و توسط مهندسین ما تعمیر و بازسازی می شوند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اتفاقات بزرگی که رخ داده عادی نیست و به برکت خون شهدا، رشادت های مردم، تفکر بسیجی و رهنمود های امامین انقلاب است، گفت: بیش از هر زمان در داخل کشور نیاز به وحدت بین اقوام، مذاهب و شهرهای مختلف داریم، باید کار برای مردم و رفع مشکلات آنها شتاب بگیرد.

قناعت ادامه داد: بیش از هر زمان دیگر باید تابعیت از منویات رهبری در دستور کار باشد، مقام معظم رهبری معصوم نیست اما در مسائل استراتژیک جهان اسلام تاکنون اشتباهی نکرده چراکه هم حکیم، داری تجربه و نائب بر حق امام زمان(عج) است.

وی تصریح کرد: دولت سیزدهم توجه ویژه و خاص به مناطق کمتر برخوردار داشته اما استان عقب ماندگی تاریخی در حوزه زیر ساخت های جاده، آب، بهداشت دارد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به خط انتقال آب از دریای عمان،گفت: قبل از دولت سیزدهم این مصوبه تنها برای سیستان و بلوچستان بود که در این دولت این مهم برای استان ما هم مصوب شد.

قناعت با اشاره به افت فشار گاز در زمستان سال گذشته، گفت: گاز مصرفی همه استان های کشور از چند طریق تأمین می شود اما گاز مورد نیاز ما تنها از خراسان رضوی تأمین می شد لذا پروژه انتقال گاز در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: خط انتقال گاز از دو راهی دشتک زابل به نهبندان در  دو فاز با اعتبار هشت هزار میلیارد تومان در دستور کار است که تا هفته دولت ۱۴۰۳ به بهره برداری می رسد و به گاز سراسری وصل می شویم.

به گفته وی؛ راه آهن در فاز اول اعتبار کلان ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل تهاتر نفتی نیاز دارد و مقام معظم رهبری کل مسیر را پذیرفت که اتفاق بزرگی در کشور است.

وی از گاز رسانی به پنج روستای بخش میاندشت، گاز رسانی به چهار واحد صنعتی تولیدی و ناحیه صنعتی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان، روکش حفاظتی ۱۴.۵ کیلومتر و احداث دو و نیم کلیومتر آسفالت روستایی با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان، آغاز احداث خانه بهداشت با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، تهیه طرح هادی ۲۶ روستا و اجرای طرح هادی در ۱۷ روستای این بخش خبر داد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: ۱۶ روستای بخش میاندشت آسفالت شدند و ۴۴۲ قطعه زمین در طرح نهضت ملی مسکن واگذار شده است.

قناعت از مرمت ۱۳ رشته قنات و احداث ۴ قطعه زمین چمن مصنوعی خبر داد و گفت:  چهار پروژه زمین چمن دیگر هم در دست اقدام است.

وی از احداث ۶ کلاس درس و مدرسه روستای دره چرم بخش میاندشت گفت و خاطرنشان کرد: احداث ۶ سازه آبخیز داری، اجرای دو سایت ایرانسل، آبرسانی به دو روستا و اصلاح ۲۴ کیلومتر شبکه آبرسانی در دستور کار است.

به گفته وی؛ طی دو سال گذشته ۱۱۰ میلیارد تومان در دولت سیزدهم در بخش میاندشت هزینه شده و امروز هم این بخش اعتباراتی خواهد گرفت. 

پایان پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هشت =