شهرستان خوسف بر مدار سرمایه گذاری در حوزه معدن

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سید علی حسینی، فرماندار شهرستان خوسف امروز در جمع خبرنگاران از طرح توسعه معدن طلای شادان و کلنگ زنی طرح تولید شمش طلای شرکت زرین معدن خونیک در چهارمین روز از دهه فجر خبر داد.

وی با بیان اینکه معدن طلای شادان بزرگترین واحد استحصال طلا در شرق کشور است، از طرح توسعه معدن طلای شادان خبر داد.

وی گفت: میزان اشتغال معدن طلای شادان تاکنون ۲۵۰ نفر بوده که با اجرای طرح احداث کارخانه فلوتاسیون کنسانتره مس ، اشتغال حدود ۷۰۰ نفر دیگر نیز ایجاد می‌شود.

فرماندار خوسف ادامه داد: مجموع اعتبار هزینه شده برای احداث کارخانه فلوتاسیون کنسانتره ۳۰۰ میلیارد تومان و راه اندازی طرح صنعتی و دانش بنیان استحصال مس به روش سارت حدود ۱۵ میلیارد تومان می باشد.

حسینی همچنین با اعلام خبر کلنگ زنی طرح تولید شمش طلای شرکت زرین معدن خونیک،  اعتبار این پروژه را ۶۵۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

حسینی گفت: امیدواریم این طرح ظرف مدت ۱۲ ماه توسط سرمایه گذار به بهره برداری برسد.

نماینده عالی دولت در شهرستان خوسف اظهار کرد: پیش بینی می شود میزان اشتغال حاصل از این طرح ۱۵۰ نفر باشد.

فرماندار خوسف خاطر نشان کرد: این شهرستان صاحب ذخایر معدنی بالقوه ای است که با حمایت دولت و استان اکنون شاهد کشف معادن جدید در این منطقه هستیم.

حسینی با بیان اینکه مسیر توسعه شهرستان خوسف از مدتی قبل آغاز شده، افزود: اکنون روند توسعه صنعتی و معدنی شهرستان خوسف شتاب گرفته و در آینده نزدیک شاهد تبدیل خوسف به عنوان قطب صنعتی و معدنی در منطقه خواهیم بود.

وی در پایان تأکید کرد: حمایت از سرمایه گذاری اولویت دولت و این شهرستان بوده و تلاش برای ارتقاء زیرساخت های سرمایه گذاری در منطقه هستیم‌.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =