راه شهیدان را در دفاع از انقلاب با صلابت ادامه می‌دهیم

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سردار محمدرضا مهدوی، فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی امروز در مراسم اعزام کاروان های دانشجویی استان به اردوی راهیان نور؛ ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهارداشت: یادمان های راهیان نور و مناطق عملیاتی کشور سند زنده تاریخی است که رشادت و سختی های جوانان ایران اسلامی را در دفاع از میهن اسلامی در آن ثبت و ضبط شده است‌.

وی اامنیت امروز کشور را ماحصل زحمات شهدا، رزمندگان، ایثارگران و بسیجیان در جنگ تحمیلی دانست و گفت: این عزیزان با دست خالی توانستد در برابر تمام جهان کفر بایستند و حتی یک وجب از خاک کشور را به بیگانگان ندادند.

وی افزود: وجب به وجب خاک مقدس مناطق عملیاتی کشور حاصل خون شهداست و باید قدردان این اردوی معنوی باشیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی خطاب به این دانشجویان گفت: قدر این سفر معنوی را بدانید و راوی رشادت های مردان خدا در دفاع از میهن ایلامی به دوستان خود باشید.

سردار مهدوی با بیان اینکه امروز ما وظیفه داریم در برابر استکبار جهانی با اقتدار بایستیم افزود: باید راه شهیدان در دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان های انقلاب را با قدرت و صلابت ادامه دهیم.

سید محمدرضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی هم در این مراسم با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و یاد شهدا  اظهارداشت: دفاع مقدس هشت ساله ما در اوایل تشکیل انقلاب اسلامی که دارای حداقل امکانات بودیم، در برابر تمام دنیای کفر ایستادیم و از اسلام، دین و شرف و ناموس خود با دست خالی و اراده و اعتقاد راسخ دفاع کردیم و پیروز شدیم.

دفاع مقدس تداعی‌کننده نهضت عاشورا

وی گفت: دفاع مقدس ما ادامه دهنده و تداعی‌کننده نهضت عاشوراست با این تفاوت که در عاشورا مردم امام خود را تنها گذاشتند اما در جنگ تحمیلی جوانان ایران به ندای امام خود لبیک گفتند و تا آخرین قطره خون خود در مقابل دشمن ایستادگی کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان بیفتد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در طول تاریخ ایران شاهد هستیم که قبل از حکومت اسلامی بارها خاک کشور توسط حکام به دیگر کشورها و قدرت ها واگذار شده است.

وی مطرح کرد: اردوی راهیان نور تنها بازید از یک منطقه جغرافیایی جنگی نیست بلکه در دل این سفر معنوی لایه های پنهانی از عرفان و معنویت نهفته است و در بخش هایی از خاک این سرزمین با خون شهدا آمیخته است.

طالبی با بیان اینکه در سفر راهیان نور چند محور عمده وجود دارد، افزود: این سفر به نوعی احیا کننده فرهنگ جهاد و شهادت و انتظار  شهدا از ماست، دوری از دنیا طلبی است، افزایش اعتماد به نفس به واسطه رسیدن به اقتدار ملی و ما می توانیم و پیشرفت های کشور در عرصه‌های مختلف است.

 معاون اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: شهدا در وصیت نامه بر پیروی از ولی فقیه، گوش به فرمان ولایت بودن، پشتیبانی از نظام و انقلاب اسلامی باشید تاکید کردند.

معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: مردم انقلابی ما سالیان سال از  این وصیت و فرهنگ شهدا الگوبرداری کردند و  در مناسبت های ملی و مذهبی هر روز پرشور تر از قبل حاضر شدند.

 وی انتخابات را یکی از عرصه های مهم و سرنوشت ساز کشور دانست و گفت: مردم فهیم و انقلابی ایران اسلامی و خراسان جنوبی به طور قطع  با شور و شعور انقلابی در یازدهم اسفندماه در  پای صندوق‌های رأ حضور حداکثری خواهند داشت.

طالبی ادامه داد: دشمنان قسم خورده ملت ایران با به راه انداختن جنگ رسانه ای و امپراطوری رسانه ای و تبلیغات کاذب بدنبال تضعیف اراده مردم و ناامید کردن آنها هستند اما مردم ولایی ایران اسلامی با حضور باشکوه خود در انتخابات پیشرو به دشمنان خارجی و معاندان داخلی نشام می دهند که پای نظام و آرمان های انقلاب اسلامی و شهدا ایستاده اند و تبلیغاتی سوء دشمنان راه به جایی نمی برد.

۴۰۰ دانشجوی خراسان جنوبی در اردوی راهیان نور

ایمانی، مسوول ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی  هم در آیین گفت: اعزام کاروان های دانشجویی استان به اردوهای راهیان نور امروز با اعزام ۴۰۰ دانشجو پسر از خراسان‌جنوبی آغاز می شود.

وی بیان کرد: این مراسم امروز در شهرستان‌های بیرجند، قاین، طبس و فردوس به صورت همزمان برگزار شد.

ایمانی گفت: اردوهای راهیان نور امسال با شعار محوری «ما متحدیم» برگزار می شود و شعار محوری کاروان های دانشجویی برای اعزام به راهیان نور «دانشجویان مکتب شهید سلیمانی» است.

وی ادامه داد: اعزام کاروان های دانشجویان دختر دانشگاه های خراسان جنوبی در ۲۳ و ۲۶ بهمن ماه با پیش بینی حضور  هزار و ۴۰۰ دانشجوی استان خواهد بود.

ایمانی با بیان اینکه جلسات متعددی در همین راستا برای برگزاری هر چه بهتر و کیفی تر اردوهای راهیان نور داشتیم، گفت: از روسای دانشگاه های استان، معاونین فرهنگی دانشگاه ها، استانداری خراسان جنوبی، قرارگاه شهید علم الهدی که در برگزاری این اردو با ناحیه بسیج دانشجویی استان همکاری داشتند تشکر و قدردانی می کنم.

وی، از برگزاری سه رویداد فرهنگی همزمان در جریان اردوهای راهیان نور خبر داد و گفت: برگزاری رویداد «راهرود سرزمین نور»که ویژه سفر راهیان نور است، رویداد «لیمو شرین» با محوریت نماز اول وقت با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و رویداد «نقش آفرینی دانشجویان در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی»  است که هر سه رویداد فرهنگی و ادبی با محوریت تولیدات ادبی در سطح دانشگاه های استان اجرا می شود.

مسوول ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی، بر استفاده حداکثری زائران از این سفر معنوی تاکید کرد و گفت: در اردوی راهیان نور صرفا بدنبال معرفی اتقاقات یادمان ها نیستیم و بلکه توجه فرآیندی به راهیان نور داریم که دانشجویان با فرایند هست سال دفاع مقدس که از کجا شروع شده و به کجا ختم شده آشنا شوند.

ایمانی ادامه داد: در اعزام اردو‌های دانشجویی راهیان نور امسال از همه دانشگاه های استان زائر داریم.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 15 =