مشکلات صنفی جامعه پزشکی با همدلی و اتحاد رفع خواهد شد

محمود محمدزاده شبستری در دهمین جلسه شورای هماهنگی سازمان‌های نظام پزشکی استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی که امروز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه در محل سازمان نظام پزشکی مشهد برگزار شد، همدلی و اتحاد را رمز توفیق در همه‌ عرصه‌ها به ویژه در حوزه سلامت خواند و گفت: مشکلات صنفی جامعه پزشکی نیز با همدلی و اتحاد رفع خواهد شد.

وی در خصوص تعرفه خدمات سلامت افزود: پیگیری فراوان کردیم که تعرفه‌ رشدِ حداقلی مورد انتظار را داشته باشد، همکاری‌های خوبی هم شکل گرفت اما سوی دیگر ماجرا به خصوص محدودیت منابع مالی را هم باید در نظر گرفت، با توجه به جمیع جهات تعرفه ای وضع شد که پای‌بندی به آن را پذیرفتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: جامعه پزشکی با فداکاری‌هایی که چه در دوران جنگ و چه در زمان همه گیری کرونا داشته، نشان داده است که همیشه در کنار مردم بوده و خواهد بود و ما امیدواریم که دستاوردهای خوب ما در حوزه سلامت و پزشکی حفظ شود.

محمدزاده شبستری خودپالایشی و خودآلایشی را از اولویت‌های جامعه پزشکی خواند و گفت: اگر چه صنف پزشکی از معدود صنوفی است که به طور کامل تعرفه‌های ابلاغی و کنترل شده دارد و اگر چه اذعان می‌کنیم که نباید واقعیات را نادیده گرفت اما شکستن حرمت و شأن پزشکان توسط افراد محدود را هم نمی‌پذیریم. ما الگوهای بزرگی در جامعه پزشکی داریم که خدمت به مردم را سرلوحه کار و زندگی خود قرار داده اند و تا چنین بزرگانی داریم، به آینده امیدوار خواهیم بود.

وی بر ضرورت  انسجام در حوزه سلامت و ارتباطات مناسب با دست اندرکاران و متولیان در ارگان‌های مختلف دولتی و خصوصی اشاره کرد و گفت: عدم درک متقابل از یکدیگر باعث ایجاد چالش می‌شود و امیدوارم این جلسات و جلسات بعدی، باعث کاهش زاویه‌ها و اختلاف‌ها و منجر به همدلی و همراهی بیشتر مسئولین، دست‌اندر کاران حوزه سلامت و جامعه پزشکی شود.

انتهای پیام 

منبع خبر: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =