تشدید بارش ها؛ ورود سامانه بارشی جدید به غرب کشور از امروز

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرنگار مهر، بر اساس پیش بینی کلی بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری، امروز فعالیت سامانه بارشی در غرب شمال غرب ارتفاعات و دامنه‌های البرز و سواحل دریای خزر به صورت رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید ادامه دارد.

بارش در مناطقی از استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، زنجان قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جنوب اردبیل و شمال استان خوزستان شدت خواهد داشت.

همچنین فردا سه شنبه در شمال غرب سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز، شمال شرق دامنه‌های زاگرس واقع در استان‌های لرستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و برخی مناطق در استان‌های فارس، شمال کرمان و یزد رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

چهارشنبه و پنجشنبه در مناطقی از شمال غرب سواحل دریای خزر شمال شرق شرق جنوب و جنوب غرب واقع در استان‌های خوزستان، شمال بوشهر، شمال فارس، کرمان، یزد، خراسان جنوبی و خراسان رضوی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

جمعه در شمال غرب سواحل دریای خزر شمال شرق و شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت همچنین در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات زاگرس رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

شایان ذکر است؛ طی سه روز آینده در اغلب مناطق کشور بویژه نوار غربی دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد که در مناطق مستعد پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست طی سه روز آینده دریای خزر خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج است.

منبع خبر: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =