نایب رئیس شورای عالی استان‌ها: شهر ملی مشهد را نمی توان با اعتبارات محلی اداره کرد

نایب رئیس شورای عالی استان‌ها از قرارگیری موضوع رسیدگی به خسارت سیل مشهد به عنوان دستورکار شورای شهر مشهد خبر داد و گفت:‌شورای شهر مشهد در رابطه با سیل مشهد مقدس تحقیق می‌کند و اگر قصوری از سوی مدیریت شهری رخ داده باشد قطعا به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایسنا، موسی الرضا حاجی بگلو، نماینده استان خراسان رضوی در بیست و هشتمین اجلاس شورای عالی استان‌ها گفت: شورای شهر مشهد ضمن ابراز همدردی با خانواده جانباختگان سیل اخیر در این رابطه با سیل مشهد مقدس تحقیق می‌کند و اگر قصوری از سوی مدیریت شهری رخ داده باشد قطعا به مراجع قضایی معرفی می‌شود. رئیس شورای عالی استان‌ها بر اساس قانون مکلف است اقدامات اساسی برای احقاق حقوق شوراها انجام دهد.

وی افزود: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در امور شوراها دخالت می‌کند و از وزیر محترم کشور خواستاریم اجازه ندهند برخی از مدیران وزارتخانه در امور نمایندگان مردم دخالت کنند. وزیر کشور فردی جهادی و انقلابی است اما برخی از مدیران وزارتخانه متاسفانه برخلاف قانون عمل می‌کنند.در روز ملی شوراها سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بدون اطلاع روز شوراها روز ملی شورا برگزار می‌کند و از این‌موضوع گلایه‌مند هستیم.

وی ادامه داد: در شهر مشهد هم که ما مستقلا روز بزرگداشت شورا برگزار کردیم مکاتباتی صورت گرفته که چرا چنین کاری انجام شده است. شوراها بر اساس قانون اساسی، نظر امام راحل و رهبر معظم انقلاب تشکیل شده است و نمایندگان مردم شناخته می‌شوند. اما برخی علاقه‌ای به کار شورایی ندارند و نمی‌خواهند شورا باور باشند.

حاجی بگلو تاکید کرد: خدمات مدیریت شهری در شهر مشهد ملی است اما اعتبارات محلی است. شهر مشهد پنج میلیون ساکن و ۳۰ میلیون زائر دارد. با در آمدهایی که هر سال کم می‌شود چطور می‌شود این شهر را اداره کرد. بدهی‌هایی در سال‌های اخیر برای شهر مشهد ایجاد شده است. از جمله توسعه قطار شهری که یک پروژه ملی است سبب ایجاد این بدهی‌ها شده است و دولت باید برای اجرای این پروژه‌ها در شهر علی‌ابن موسی الرضا کمک کند.


منبع خبر: عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 10 =