۱۶۸ هزار دانش آموز خراسان جنوبی در کلاس درس حاضر شدند

بیرجند – ایرنا – سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: همزمان با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت ۱۶۸ هزار دانش آموز دختر و پسر استان در بیش از ۲ هزار و ۷۵۲ آموزشگاه سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا علی اصغر موسوی کیا روز یکشنبه در آیین بازگشایی مدارس که در آموزشگاه ریحانه النبی شهر قاین برگزار شد افزود: جامعه امروز مرهون و مدیون معلمان گرانسنگی است که تمامی هستی خود را در راه تعلیم و تربیت فرزندان این خطه از میهن اسلامی در طبق اخلاص گذاشته اند.
وی از برگزاری کنگره ۲ هزار شهید گلگون کفن استان به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی خراسان جنوبی در سال جاری یاد کرد و گفت: ۲۲ مهر ماه سال جاری دانش آموزان و فرهنگیان استان با برگزاری اجلاسیه شهدای دانش آموز و فرهنگی استان با آرمان های شهدا و امام شهدا تجدید میثاق و بر تداوم خط جهاد و مبارزه با دشمنان در صراط ولایت تأکید می کنند.
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، پیام تقارن فصل بازگشایی مدارس با محرم حسینی و هفته دفاع مقدس را ساری و جاری بودن خط سرخ شهادت، ایثار، عشق و مقاومت در تاریخ دانست و تصریح کرد: رسالت ما به عنوان پرچمداران تعلیم و تربیت انتقال ارزش ها و صیانت از دستاوردهای انقلاب و اسلام است.
امام جمعه قاین نیز در این آیین گفت: در شرایطی که دشمنان قسم خورده اسلام و بشریت با تمام قوا به جنگ اسلام و انقلاب اسلامی برخاسته اند، افتادن در دام های ضد فرهنگی و غفلت از مبانی اعتقادی زمینه ساز سقوط فرهنگی است.
حجت الاسلام علی رحمانی اظهار داشت: دانش آموزان با استفاده از دو بال تهذیب نفس و تعلیم می توانند در آسمان علم و عرفان پرواز کنند.
وی تکیه بر این دو عامل را زمینه ساز سعادت دانست و با اشاره به حادثه تروریستی اهواز ادامه داد: امروز دشمنان و ایادی مزدور و تجزیه طلبشان در منطقه و حتی داخل کشور از رشد علمی و دانایی فرزندان این خطه عصبانی و نارحت هستند از این رو یک روز با ترور دانشمندان و یک روز با به رگبار بستن مردم بی گناهی که برای تماشای دستاوردهای غیورمردان خود در عرصه دفاعی خود آمده اند، خشم و عصبانیت شان را نشان می دهند.
امام جمعه قاین خطاب به دانش آموزان دختر دبیرستان ریحانه النبی قاین گفت: مهمترین وظیفه شما در شرایط کنونی تحصیل، تهذیب و رسیدن به مکارم اخلاق در سنگر تعلیم و تربیت است.
زنگ شکوفه ها به مناسبت آغاز سال تحصیلی همزمان با سراسر کشور در مدارس ابتدایی خراسان جنوبی دیروز (۳۱ شهریور) با حضور مسئولان، والدین دانش آموزان و کلاس اولی ها نواخته شد.
استان مرزی خراسان جنوبی در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ بیش از ۱۶۸ هزار دانش آموز دارد که ۱۶ هزار و ۳۱۱ نفر از این تعداد کلاس اولی هستند.
۷۲۱۸*۳۰۲۸

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − هشت =