ارایه تسهیلات با استفاده از سامانه موقعیت یاب رصد می شود

بیرجند – ایرنا – مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی گفت: ساز و کار کنترلی این صندوق برای جلوگیری از انحراف در تسهیلات ارایه‌ شده که با استفاده از سامانه GPS (موقعیت یاب جهانی) موقعیت طرح در سامانه ثبت و کنترل می‌ شود.

محمد زنگنه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دریافت ‌کننده تسهیلات در صورتی می ‌تواند اطلاعات طرح خود را در سامانه کارا به روز کند که موقعیت مکانی او با جی. پی. اس تایید شود.
وی اظهار داشت: حمایت ‌های ما باید معطوف به هدف ایجاد اشتغال باشد و وظیفه صندوق کارآفرینی امید در حوزه کسب و کار تعریف شده است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی گفت: نظارت‌ هایی که اعمال می ‌کنیم از بانک‌ های عامل دیگر شدیدتر است چرا که نگاه ما به رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال است.
وی اضافه کرد: در سه مرحله ۲۶۷ میلیارد ریال اعتبار اشتغال پایدار روستایی و عشایری به صندوق استان ابلاغ شد که تاکنون ۱۱۵ درصد آن محقق شده است.
زنگنه گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری با چهار ماه تاخیر نسبت به سه بانک عامل دیگر (بانک کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک) از خرداد در استان آغاز شد که تا پایان آذر ۵۱۲ طرح اشتغال به مبلغ ۳۰۷ میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی ادامه داد:‌ از ابتدای طرح تا پایان آذر ماه ۹۳۴ طرح اشتغال توسط صندوق کارآفرینی امید مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد ۵۱۵ طرح به مبلغ ۳۳۲ میلیارد ریال تصویب و انعقاد قرارداد شد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی افزود: طرح‌ های مصوب در شرف ارائه ضمانت است که بعد از تکمیل ضمانت و سهم آورده، قرارداد منعقد و تسهیلات متقاضیان پرداخت می شود.
وی بیان کرد: از مجموع تسهیلاتی که پرداخت شده ۲۹۴ طرح با مبلغ ۱۹۲ میلیارد ریال در بخش کشاورزی و عشایری و زیربخش‌ های مرتبط با آن از جمله دام اصلاح نژاد، فرآوری و بسته ‌بندی محصولات کشاورزی بوده است.
زنگنه گفت: همچنین ۳۲ طرح به مبلغ ۴۵ میلیارد ریال در بخش صنایع و معادن کوچک، ۲۵ طرح به مبلغ ۱۵ میلیارد ریال در فعالیت ‌های مربوط به خدمات و فناوری اطلاعات، ۷۲ طرح به مبلغ ۳۴ میلیارد ریال در حوزه گردشگری، بوم‌ گردی، صنایع دستی و فرش و ۸۹ طرح به مبلغ ۲۲ میلیارد ریال به صندوق های خرد محلی بانوان روستایی پرداخت شده است.
وی تصریح کرد:‌ برای ساده ‌سازی فرآیند پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری راهکارهایی از جمله طراحی شیوه اخذ ضمانت در بخش کشاورزی انجام دادیم به این معنا که روستاییان هر آنچه ممکن است بتوانند به عنوان ضمانت قرار دهند.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی افزود: همچنین آورده نقدی متقاضیان را به پنج تا ۱۰ درصد کاهش دادیم این در حالیست که در دستورالعمل اجرایی این قانون، آورده نقدی باید ۲۰ درصد باشد.
وی گفت: نرخ اشتغال ‌پذیری برای ۵۱۲ طرح یادشده به مبلغ ۳۰۷ میلیارد ریال، یکهزار و ۲۰۰ فرصت شغلی است که نشان از متوسط ۲۵۰ میلیون ریال میانگین هزینه ایجاد هر فرصت شغلی دارد.
۷۵۵۷*۳۰۲۸

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 10 =