پرورش انسان باید براساس تعلیم انبیای الهی باشد

بیرجند – ایرنا – نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: اگر بخواهیم بیراهه نرویم و عمرمان ضایع نشود باید برای پرورش نوع انسان از اندیشه، اخلاق و احکام، براساس تعلیم انبیای الهی جلو برویم.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از روز یکشنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با جمعی از دانش آموزان مدرسه استثنایی وصال بیرجند اظهار داشت: این مهم نزد مرجع دین و متخصص و مجتهد جامع الشرایط و عادل است.
وی گفت: اگر بخواهیم دین به معنای صحیحش پیاده شود چرا که همانطور که در یک راه هزاران بیراهه است؛ یک راه خدایی است و پیامبران برای تکامل و رشد انسان ابلاغ کردند و بقیه راه‌ها بیراهه است.
امام جمعه بیرجند ادامه داد: از دیدن شما بسیار لذت می برم چون این مجموعه براساس فطرت سالم خدادادی شان صادق ترین انسان ها هستند، لذا از این جهت بسیار دوست داشتنی می باشند.
وی با بیان اینکه در دوره آخرالزمانی به خاطر نفوذ فرهنگ بیگانه خیلی‌ها آلوده به فرهنگ بیگانه شدند و عمل و کارشان خیلی جاذبه ندارد گفت: اما این قشر دانش آموز صداقت دارند و مثل آیینه ظاهر و باطنشان یکی است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با تاکید بر اینکه صداقت دانش آموزان استثنایی بسیار ارزشمند است، افزود: معلمان و مربیانی که این مسئولیت ها را به صورت فنی در جهت تعلیم و آموزش و تربیت آنان انجام می دهند نیز کار ارزشمندی را بر دوش دارند زیرا با بهترین بندگان خدا کار می کنند.
وی با اشاره به اینکه مسائلی است که جامعه بشری ناگزیر باید آن امر را به پیروی از متخصصان انجام دهد و گرنه نمی‌شود گفت: انسان باید خودش در کاری تخصص پیدا کند یا اگر می‌خواهد در کارش نتیجه و بهره درست بگیرد از متخصص آن تبعیت کند و تمام کارهایش استاندارد باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: در دین الهی که پروژه ای برای انسان است مسلما برای پرورش انسان که آنچه هدف خلقت است از او به دست بیاید نه اینکه فساد و ظلم و تخریب کند.
۳۰۲۸

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 2 =