مرکز نوآوری دانشگاه بیرجند افتتاح شد

بیرجند – ایرنا – مرکز نوآوری دانشگاه بیرجند روز دوشنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و تعدادی از مسئولان خراسان جنوبی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا، این مرکز با هدف توسعه ایده های نوآورانه کسب و کار و کمک به اعضای هیات علمی و دانشجویانی که ایده های نوآورانه ای دارند به بازار تقاضا محور نزدیک شوند.
مرکز نوآوری دانشگاه بیرجند در زمینی به مساحت ۳۰۰ متر مربع و هشت غرفه فعال است و تاکنون یک میلیارد تومان برای زمین و تجهیزات آن از محل اعتبارات دانشگاه بیرجند هزینه شده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری امروز (دوشنبه) برای بازدید از طرح ها و واحدهای علمی و دانش بنیان به خراسان جنوبی سفر کرد و در بدو ورود مورد استقبال استاندار و جمعی از مسئولان استان قرار گرفت.
«سورنا ستاری» در این سفر از شرکت های مرکز رشد واحدهای فناور و شرکت دانش بنیان تروند زعفران شهرستان قاینات، شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خراسان جنوبی، شرکت کشت بافت خاوران خوسف و دو شرکت فعال دانش بنیان صنعتی دیگر بازدید و سپس مرکز نوآوری دانشگاه بیرجند را افتتاح کرد.
دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و شرکت در نشست شورای اداری استان از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بیرجند است.
۷۵۵۹ * ۶۰۵۴

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + بیست =