زمین برای ساخت کشتارگاه طیور نهبندان واگذار شد

بیرجند – ایرنا – معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار نهبندان گفت: سه هکتار زمین برای احداث کشتارگاه طیور شهرستان به بخش خصوصی واگذار شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا علیرضا صادقی روز دوشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات صنعت مرغداران و کشتارگاه طیور شهرستان نهبندان افزود: این کشتارگاه توسط اتحادیه مرغداران و بخش خصوصی احداث می شود.
وی گفت: همچنین مجوز حفر چاه کشتارگاه صادر شده است که با اجرای این طرح چرخه پرورش طیور در شهرستان نهبندان تکمیل می شود.
معاون فرماندار نهبندان بیان کرد: برای احداث کشتارگاه طیور به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت و بقیه اعتبار مورد نیاز باید توسط اتحادیه مرغداران و بخش خصوصی تامین شود.
وی افزود: بیش از ۳۰ باب مرغداری صنعتی در نهبندان فعال است و سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه در این واحدها پرورش داده می شود.
صادقی گفت: بخشی از گوشت تولیدی در بازار منطقه مصرف و مقداری هم به سایر شهرستان های خراسان جنوبی و استان های همجوار ارسال می شود.
شهرستان نهبندان با ۲۶ هزار کیلومترمربع مساحت از شمال و غرب به شهرستان بیرجند، از جنوب به استان های سیستان و بلوچستان و کرمان و از شرق به افغانستان و شهر زابل محدود می شود.
مرکز این شهرستان در ۲۰۰ کیلومتری بیرجند است.
۷۵۵۶*۳۰۲۸

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =