غرامت بخش زراعت و دام خراسان جنوبی پرداخت شد

بیرجند – ایرنا – مدیر گروه خدمات بیمه محصولات بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: ۱۰۰ درصد غرامت بخش زراعت، دام و طیور مربوط به خسارات سال زراعی ۹۷-۹۶ در این استان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا جواد غنچه روز سه شنبه در دیدار با فرماندار درمیان افزود: بر این اساس پرداخت غرامت سال زراعی ۹۷-۹۶ بخش زراعت، دام و طیور استان به میزان ۵۰ میلیارد ریال و ۷۰۰ میلیون ریال بوده است.
وی بیان کرد: سایر غرامت های باقیمانده مربوط به بخش باغ های استان به میزان حدود ۱۲۷ میلیارد ریال بوده که در مسیر پرداخت است.
مدیر گروه خدمات بیمه محصولات بانک کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به سطح پوشش بیمه محصولات کشاورزی در شهرستان درمیان گفت: در حال حاضر ۱۱ درصد دام، هفت درصد محصولات زراعی و ۳۱ درصد محصولات باغی این شهرستان زیرپوشش بیمه هستند.
وی ادامه داد: سطح زیرپوشش استان در بخش دام ۲۴ درصد، زراعت ۱۵ درصد و باغات ۱۷ درصد است.
غنچه با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی و دام استان از چهار ماه گذشته آغاز شده است گفت: سال زراعی جاری در بخش باغات، مزارع و طیور استان خسارتی نداشته ایم اما در بخش دام ۲۶۷ راس دام به غرامت ۷۵۳ میلیون ریال تلف شده اند.
فرماندار درمیان هم در این دیدار گفت: فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی فعالیتی توام با ریسک و مخاطره بالا است که تولیدکنندگان این بخش متحمل خسارت های زیادی می شوند.
محمد بشیری زاده افزود: با توجه به خطر عوامل طبیعی و ناپایداری های جوی لازم است از سوی جهاد کشاورزی اطلاع رسانی های لازم درباره بیمه به کشاورزان انجام شود.
۷۵۵۶*۳۰۲۸

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + پانزده =