جشن پایان مسکن مهر در خراسان جنوبی برگزار می شود

بیرجند – ایرنا – استاندار خراسان جنوبی گفت: مسکن مهر به عنوان یکی از پروژه های مهم به مراحل پایانی رسیده است و امیدواریم امسال بتوانیم اولین استان در برگزاری جشن پایان مسکن مهر باشیم.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا محمد صادق معتمدیان روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن خراسان جنوبی که با حضور قائم مقام وزرای راه و شهرسازی و نیرو برگزار شد افزود: علیرغم همه تلاش ها اما کمبود خدمات روبنایی مسکن مهر در مرکز استان بیشتر احساس می شود.
وی گفت: بیرجند بیش از ۳۸۰ واحد آموزشی کمبود دارد و مسکن مهر مضاعف بر آن شده است.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه این استان کمترین برخورداری فضای سبز را دارد گفت: دلیل این موضوع هم اقلیم و مشکلات تامین آب است که انتظار داریم به استان کمک شود.
وی با اشاره به مشکلات اعتباری و منابع دولت اظهار داشت: البته کمک های خوبی در دولت یازدهم و دوازدهم به مسکن مهر خراسان جنوبی شده است.
معتمدیان یادآور شد: با توجه به اینکه عمده مناطق تعیین شده مسکن مهر از شهر فاصله دارند انتقال زیرساخت های لازم هزینه های سنگینی می طلبد اما انتظار می رود به این استان توجه بیشتر شود.
وی گفت: برخی استان ها مراحل توسعه را گذرانده اند اما خراسان جنوبی در ابتدای توسعه است که محرومیت تاریخی دارد.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به استفاده از تبصره ها در کمک به استان افزود: خراسان جنوبی از بعد اعتبارات عمرانی و زیرساختی در رده های آخر جدول است.
وی با بیان اینکه امور جاری هم به سختی با اعتبارات استانی دنبال می شود تاکید کرد: این استان حتما نیازمند توجه و مساعدت است.
معتمدیان با تاکید بر تصمیم های انقلاب در خصوص مردم خراسان جنوبی گفت: مطمئنا هیچ وزیری مدیری را به خاطر خدمت به مردم عزل نمی کند.
وی با تقدیر از حضور دو قائم مقام از وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو در استان افزود: امید است این سفر برای اتمام پروژه ها تاثیرگذار باشد چرا که هرچه مراحل تکمیل شدن پروژه ها طولانی تر شود به مرحله استهلاک ساختمان ها نزدیک تر خواهیم شد.
۹۸۹۳*۳۰۲۸

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =