۸۴۰ واحد مسکن مهر در خراسان جنوبی باقی مانده است

بیرجند – ایرنا – مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به ساخت ۳۱ هزار و ۲۴۷ واحد مسکن مهر در این استان گفت: از مجموع این واحدها ساخت ۸۴۰ واحد باقی مانده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا، مهدی جعفری روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن استان که با حضور قائم مقام وزیران راه و شهرسازی و نیرو در مسکن مهر برگزار شد اظهار داشت: از این تعداد ۷۹۷ واحد مربوط به تعاونی ۰۴ بیرجند، ۳۳ واحد تعاونی موقوفات و ۱۰ واحد نیز دارای نواقصی است که تصمیم داریم هزینه های تکمیل آن را از مجری گرفته به متقاضی برای تکمیل بدهیم ولی افراد برای تحویل آن مراجعه نکرده اند.
وی گفت: ۲۲ هزار و ۱۳۰ واحد مسکن مهر خراسان جنوبی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر ساخته شده است.
وی با بیان اینکه ۵۷ درصد مسکن مهر در مرکز استان بنا شده است افزود: ۷۰۰ واحد از مسکن های مهر در بافت های فرسوده ساخته شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: خدمات روبنایی در مسکن مهر استان از جمله ساخت مدرسه، فضای سبز، مسجد و کلانتری به ۸۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و کمبود مدرسه از مهمترین مشکلات در بخش خدمات روبنایی مسکن مهر استان است.
وی یادآور شد: فاضلاب، فضای سبز، کلانتری و مسجد نیز از دیگر مشکلات مشترک در پروژه مسکن مهر خراسان جنوبی است که نیاز به مساعدت دارد.
جعفری ضمن ابراز رضایت از کیفیت کار در واحدهای تعاونی ۰۴ افزود: کار زیرسازی و آماده سازی هم توسط خود تعاونی انجام شده است.
وی با بیان اینکه ۹۸ درصد واحدهای مسکن مهر استان فروش اقساطی شده است گفت: ۲۵۶ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و ۱۸۴ واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر باقی مانده که نیاز به سیاست های تشویقی یا تنبیهی دارد تا مجبور به فروش اقساطی شوند.
وی فروش اقساطی انشعابات برق واحدهای مسکن مهر تعاونی ۰۴ ، تخصیص یارانه جمع آوری شبکه فاضلاب مهر شهر و قاین، و تخصیص اعتبار برای تقاطع غیر همسطح مهر شهر را از دیگر درخواست ها در شورای مسکن استان مطرح کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان‌ جنوبی نیز با اشاره به اجرای مصوبات شورای مسکن در سال ۹۴ گفت: بخشی از مشکل فاضلاب مهر شهر با اجرای سه پروژه مهم رفع شده است.
مهدی هاشمی مقدم افزود: با اجرای بیش از ۲۰ کیلومتر خط انتقال و شبکه جمع ‌آوری فاضلاب در مهرشهر مشکلات عمده پایان سال گذشته رفع شد.
وی یادآور شد: از حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی تعهد شده در سایت‌ های مسکن مهر استان ۲۶ هزار واحد از انشعابات آب برخوردارند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان‌ جنوبی با تاکید بر اینکه تمام شبکه های آب در پروژه های مسکن مهر اجرا شده افزود: مشترک بدون آب در این واحدها نداریم و به نوعی پرونده شبکه آب در مسکن مهر بسته شده است.
وی یادآور شد: برای قسمت های باقی مانده مسکن مهر مهرشهر نیازمند لوله‌ گذاری اصلی و فرعی فاضلاب به طول ۴۱ کیلومتر هستیم که اعتبار برآورد شده برای آن ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است.
هاشمی مقدم با بیان اینکه در صورت تامین ۲۷ میلیارد تومان اعتبار، فاضلاب مهر شهر به طول کامل اجرا می شود افزود: مجموع اعتبار مورد نیاز برای اجرا و تکمیل شبکه فاضلاب سایت‌های مسکن مهر استان ۶۶ میلیارد تومان است.
۹۸۹۳ * ۶۰۵۴

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + سیزده =