دادستان بیرجند نسبت به نقاط حادثه خیز جاده ها هشدار داد

بیرجند – ایرنا – دادستان عمومی و انقلاب بیرجند گفت: با توجه به حادثه خیز بودن برخی نقاط جاده ای خراسان جنوبی، مدیران و پیمانکاران راه سازی در صورت هرگونه حوادث فوتی و جرحی بعد از مهلت تعیین شده برای اتمام کار ، تحت تعقیب قانونی قرار می گیرند.

سید حسین مقدس روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه قسمت اعظمی از حوادث فوتی و جرحی جاده ای استان در محور قاین – بیرجند اتفاق می افتد و طبق جلسات مکرری که با مدیران مربوطه برگزار شده است مقرر شد که قسمتی از باند دوم این محور قبل از سال ۹۸ زیربار ترافیک برود.
وی ادامه داد: طبق این توافق که در تاریخ ۱۱ دی ماه ۹۷ مصوب شد محدوده گردنه غیوک باید تا ۱۵ دی و گردنه خونیک تا ۲۵ اسفند ماه زیر بار ترافیک برود.
مقدس تاکید کرد: با توجه به اینکه چندروزی از مهلت قانونی توافق شده گردنه غیوک گذشته است اخطار های لازم به مدیران و پیمانکاران مربوطه ابلاغ شده که در صورت هرگونه حوادث جرحی و فوتی به علت تاخیر در انجام کار مورد تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.
وی اظهار داشت: پیگیری های دادستانی فقط به محور قاین – بیرجند ختم نشده و سایر نقاط حادثه خیر مورد بررسی قرار گرفته است.
دادستان بیرجند محور های بجستان- فردوس و فردوس دیهوک را از دیگر محورهایی ذکر کرد که پیگیری ها با جدیت بیشتری دنبال می شود.
به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۲ هزار و ۲۵۰ حادثه دیده جاده ای در خراسان جنوبی امدادرسانی شدند.
۳۲۱۵ * ۶۰۵۴

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 10 =