طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

بهبود ۱۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی/ آغاز توزیع دستکش در داروخانه‌ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از بهبود ۱۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: از امروز آمار مبتلایان کرونا به تفکیک شهرستانی اعلام نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد دهقانی امشب در تشریح آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: از مجموع ۶۷۶ نمونه آزمایش انجام شده تاکنون ۴۵۱ مورد منفی و ۲۲۵ مورد مثبت بوده است.

وی بیان داشت: از تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی تاکنون ۱۶۰ بیمار بهبود یافته و مرخص شده‌اند که دوره نقاهت را در منزل می‌گذرانند و ۴۵ بیمار هنوز در بیمارستان‌ها بستری و تاکنون ۲۰ نفر بر اثر کرونا در استان فوت کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به تفکیک آمار شهرستانی مبتلایان کرونا در استان، بیان داشت: از روز گذشته سخنگوی وزارت بهداشت تفکیک استانی آمار مبتلایان را اعلام نمی‌کنند و در سطح استان نیز دیگر آمار مبتلایان به تفکیک شهرستانی اعلام نخواهد شد!

دهقانی مطرح کرد: اعلام آمار استانی و به تبع آن شهرستانی سبب شده یک رقابت منفی صورت بگیرد و اینگونه برداشت شده که اگر آمار بیماران مثبت پایین باشد انگار سند افتخار است در صورتی که در هر استان بیماران مثبت بیشتری کشف می‌شود به‌معنای این است که بیماریابی به‌خوبی انجام شده است.

وی در خصوص درمان دارویی بیماران مبتلا به کرونا، بیان داشت: برخی بیماران نیازمند درمان تک دارویی هستند و بیمارانی که در بیمارستان بستری شده‌اند برای درمان آن‌‌ها از سه دارو بسته به شدت بیماری و علائم استفاده می‌شود و خوشبختانه هر سه نوع دارو به اندازه کافی در مراکز درمانی استان موجود می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به سخنان رئیس جمهور مبنی بر اعمال محدودیت‌های سختگیرانه جهت کنترل کرونا ویروس و اجرای آن در استان خراسان‌جنوبی، اعلام کرد: جزئیات این طرح باید توسط رئیس جمهور ابلاغ شود و از زمان ابلاغ جزئیات محدودیت‌ها قابلیت اجرایی خواهد داشت لذا مردم باید برای تسریع در بازگشت از سفر هر چه زودتر اقدام کنند چون اقدامات سختگیرانه در ورودی و خروجی شهرها انجام خواهد شد.

دهقانی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون حدود ۶۰ درصد از مردم استان قرنطینه خانگی را رعایت کرده و در خانه ماندن را به بیرون ترجیح داده‌اند، مطرح کرد: امیدواریم با اعمال محدودیت‌های سختگیرانه بتوانیم آن درصد از مردم که قرنطینه خانگی را رعایت نکردند کنترل کرده تا تعداد مبتلایان و فوتی‌ها در کشور کاهش یابد.

وی با تأکید بر اینکه در بیمارستان ولی‌عصر(عج) بخش زنان و زایمان جداسازی شده و مادران با خیال راحت می‌توانند تردد داشته باشند، عنوان کرد: همچنین تعداد زیادی دستکش برای مصارف مردم استان تهیه و جهت توزیع در اختیار داروخانه‌های استان گذاشته شده است.

انتهای پیام/۶۹۰۳۹/ح/و

لینک منبع خبر