۱۰۹ تیم امدادی و عملیاتی در خراسان‌جنوبی به حالت آماده‌باش درآمدند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: ۱۰۹ تیم امدادی و عملیاتی برای مقابله حوادث احتمالی بارندگی رگباری شدید در استان در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند.

ابوالحسن میرجلیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: براساس اخطاریه‌های هواشناسی و مدیریت بحران هفته پیش رو مخصوصا روزهای ابتدایی هفته بارش‌های رگباری همراه با وزش باد شدید و برخورد صاعقه در نقاط مختلف استان خواهیم داشت.

وی از آماده‌باش ۱۰۹ تیم امدادی عملیاتی پنج‌گانه مدیریت بحران استانداری همراه با فرمانداری‌ها، بخشداران و دهیاران خبر داد و بیان داشت: این تیم‌ها برای مدیریت حوادث احتمالی در حالت آماده‌باش خواهند بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی اعلام کرد: با توجه به ماهیت رگباری بارندگی‌های فصل بهار قطعا سیلابی شدن مسیل‌ها، اختلال در ترددها و لغزندگی جاده‌ها را خواهیم داشت.

میرجلیلی از مردم خواست در حریم و بستر رودخانه‌ها قرار نگیرند و تأکید کرد: کشاورزان، دامداران، عشایر و گلخانه‌داران نیز تدابیر لازم را برای کاهش خسارات احتمالی در این زمینه انجام دهند تا شاهد چشمگیر خسارات احتمالی در استان باشیم.

انتهای پیام/۶۹۰۳۹/ح

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.