طرح شهید «حاج قاسم سلیمانی» به میدان مقابله با کرونا می‌آید

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: طرح شهید «حاج قاسم سلیمانی» طرحی خانه محور و محله‌محور است که از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و در کل کشور اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حمید ملانوری ظهر امروز در جلسه بررسی راهکارهای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی (طرح محله‌محور مبارزه با بیماری کرونا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج)، اظهار داشت: در این طرح نیروهای بسیجی همراه با کارشناسان حوزه بهداشت و درمان به اجرای پروژه قرنطینه معکوس اقدام می‌کنند.

وی بیان داشت: به این ترتیب که افراد در معرض خطر، شامل سالمندان و افراد با بیش از ۶۰ سال سن، زنان باردار، اقشار کم درآمد و غیره تحت مراقبت و کنترل قرار می‌گیرند.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به آمار دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر اینکه ۸۲ درصد فوتی‌های ناشی از کرونا، بیماران با بیش از ۶۰ سال سن بوده‌اند، تصریح کرد: در طرح محله‌محور با مراجعه به افراد سالمند و تأمین نیازهای اولیه آن‌ها، میزان مراجعه آن‌ها به بیرون از منزل کاهش می‌یابد.

طرح شهید «سلیمانی»؛ نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها

وی با اشاره به اینکه در قالب این طرح به خانواده‌ها تفهیم می‌شود که مقابله با بیماری و مدیریت برای پیشگیری از ابتلا را باید از محیط خانه شروع کنند، تبیین کرد: اجرای موفق این طرح نیازمند هماهنگی و همکاری حوزه‌های مختلف است.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در طرح اولیه ابهاماتی وجود دارد و حتی ممکن است در روند اجرای آن نیز با موانعی برخورد کنیم که همه آن‌ها به مرور قابل پیگیری و حل است، بیان داشت:  با شروع کار و پیشرفت آن، نیازهایی نیز محرز خواهند شد که همه را احصا کرده در سطح ملی پیگیری خواهیم کرد.

ملانوری همزمانی اجرای این طرح با هفته بسیج را به فال نیک گرفت و گفت: فلسفه شکل‌گیری بسیج به عنوان نهادی ارزشمند، پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و در همین راستا هم اقدامات خوبی صورت گرفته است.

نقش‌آفرینی بسیج در تمام عرصه‌ها

وی افزود: حضور فعال در سال‌های دفاع مقدس، کمک‌رسانی در سوانح و حوادث، فرهنگ‌سازی و غیره از اقدامات مؤثر بسیج از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون بوده است.

استاندار خراسان‌جنوبی تصریح نمود: در این بازه زمانی هم مهم‌ترین نیاز، مهار بیماری کروناست که در این زمینه نیز بسیج از همان ابتدای کار وارد میدان شده و همراهی نموده است.

ملانوری با اشاره به اینکه طرح محله‌محور مبارزه با بیماری کرونا یا همان طرح شهید «حاج قاسم سلیمانی» نیز با کمک و مساعدت بسیج، نتایج خوبی به همراه خواهد داشت، مطرح کرد: برای اجرای این طرح، اتاق‌های عملیات در مرکز استان و در شهرستان‌ها راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + نه =