شهید حجت الله جاهدی – طبس نیوز

شهید حجت الله جاهدی

سرباز رشید اسلام شهید حجت الله جاهدی در ۴ شهریور ماه ۱۳۴۳ در یکی از روستاهای دور افتاده بخش دستگردان طبس از دهستان یخاب پا به جهان پر از رمز و راز گذاشت دوران طفولیت حجت الله در کوه و دشت و صحرا در معیت پدری سخت کوش و در دامان مادری مهربان سپری شد..

شهید حجت الله جاهدیشهید حجت الله جاهدی
نام پدر: عباس
تاریخ شهادت : ۱۳۶۴/۶/۲۸

 

 

زندگینامه

شهید آیت الله مطهری می‌گوید: من نمی‌دانم چه تعبیری به کار برم. خیال می‌کنم که بهترین تعبیرش این است: آرزوی آنان نشاط شهادت بود، یعنی نشاط در روح این‌ها یک آرزو بود که آیا ممکن است خدا شهادت را روزی ما کند، در دعاهای سحر شب‌های ماه رمضان آمده است: وقتلاً فی سبیلک مع ولیک و این دعا را در سیاهشان و سفیدشان پیر و جوانشان می‌بینیم، و به حضور پیامبر می‌آمدند و می‌گفتند ای پیامبر دعا کن که در راه خدا شهید شویم علی (ع) می‌فرماید: لألف ضربه أحبّ إلیّ مِن میته علی فراش.

اگر هزار ضربت بر فرق من فرود آید و بدینسان کشته شوم برای من گواراتر از این است که در بستر و با بیماری بمیرم. تمام آرزوهایش این بود که مبادا چنین جان سپارد، یعنی حال که بناست بمیرم چرا در بستر و چرا در راه خدا شهید نشوم؟

سرباز رشید اسلام شهید حجت الله جاهدی در ۴ شهریور ماه ۱۳۴۳ در یکی از روستاهای دور افتاده بخش دستگردان طبس از دهستان یخاب پا به جهان پر از رمز و راز گذاشت دوران طفولیت حجت الله در کوه و دشت و صحرا در معیت پدری سخت کوش و در دامان مادری مهربان سپری شد و چون به سن قانونی جهت ثبت نام در مدرسه رسید وارد مدرسه روستای نرم شد ولی تحصیلات ابتدایی را تمام نکرد و به علت فقر شدید مالی و کمبود امکانات لاجرم از تحصیل بازماند و همچون سایر افراد روستا و خانواده خویش زندگی شبانی و کوهستانی و دشت‌های دهستان یخاب را در پیش گرفت. دوران جوانی و نوجوانی او با همان وضعیت گذشت. او انسانی صبور، نترس و شجاع و خوش اخلاق بار آمد. زمان سربازی او که فرا رسید حجت الله جهت خدمت وظیفه خود را معرفی نمود و پس از کسب آموزش‌های لازم به منطقه جنگی اعزام گردید و بعد از چند ماه خدمت سرانجام آن جوان متدین و شجاع همراه با سایر هم‌رزمان خود در عملیات قادر که با رمز مبارک یا مولای متقیان (ع) با هدف انهدام نیروی دشمن در منطقه عملیاتی غرب اُشنویه و ارتفاعات کلاشین در داخل خاک عراق شروع شد شرکت، و در اولین ساعات عملیات در تاریخ ۱۳۶۴/۶/۱۸ شربت شهادت نوشید.

پیکر پاک این سرباز رشید اسلام مدت‌ها مفقودالاثر بود تا این که در نهایت با تلاش عزیزان سخت کوش گروه تفحص پیکر پاکش در منطقه عملیاتی پیدا گردید و در تاریخ ۱۳۷۲/۸/۱۲ به دهستان یخاب منتقل و پس از تشییع در روستای کلاته رضاقلی به خاک سپرده شد.

2 دیدگاه برای نوشته «شهید حجت الله جاهدی»

  1. با عرض سلام و خسته نباشید- شهید حجت ا… جاهدی و شهید حجت نجفی در روستای کلاته رضاقلی به خاک سپرده شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 19 =